Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Do świata żeglarskich rytmów zaprosił zebranych zespół Keja 71 z Torunia fot. Paweł Lachowicz

31 lipca w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu odbył się koncert zespołu szantowego Keja 71.

Koncert przygotowany został na świeżym powietrzu. W sumie przed budynkiem ZAZ ustawione były dwa namioty oraz stoliki z parasolami. Z możliwości posłuchania szantowych utworów skorzystało mnóstwo osób. Wszystkie przygotowane miejsca siedzące były zajęte.

Keja 71, to grupa przyjaciół z Torunia. Zespół powstał 17 października 2013 roku. Jego liderem i zarazem założycielem jest Piotr Wilkowski. To on wpadł na pomysł, żeby swoją fascynację żaglami przenieść na scenę i zaproponował wieloletniemu przyjacielowi Leszkowi Lewandowskiemu stworzenie projektu szantowego o silnym brzmieniu. Leszek nadał grupie odpowiedni i niepowtarzalny klimat mocną wyrazistą gitarą. W piosence żeglarskiej nie może zabraknąć akordeonu, którym od samego początku włada Paweł Sas, dodając też drugi ciepły głos. W międzyczasie do grupy doszedł perkusista Piotr Kamiński mocno angażując się w ambitne plany zespołu, tworzy z Justyną Gołębiowską grającą na basie silną sekcję rytmiczną.

Zespół ma za sobą parę koncertów, m.in. w Lizard King w Toruniu. Nagrali też demo z czterema piosenkami: Na Mazury, Ja stawiam, Biała sukienka, czy Bijatyka. Piotr Wilkowski skomponował też kilka własnych utworów, które niebawem zostaną również nagrane w studio i posłużą jako materiał promocyjny na festiwale piosenki żeglarskiej, na które zamierzają zgłosić zespół.

Podczas sobotniego koncertu oprócz żeglarskich rytmów każdy z uczestników miał możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego przez kuchnię ZAZ menu, w tym dań z grilla oraz ryby wędzone i smażone.

Paweł Lachowicz, 2 VIII 2021

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.