Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Moralność pani Dulskiej czytali uczniowie ZS w Mogilnie fot. MBP Mogilno

W ubiegłą sobotę Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zaprosiła mieszkańców na X edycję Narodowego Czytania - w tym roku lekturą była Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się od wyświetlenia filmu z fragmentem dramatu Gabrieli Zapolskiej w interpretacji pary prezydenckiej. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, przygotowani przez polonistów: Kingę Gąskę i Piotra Perzynę.

W poszczególne role wcielili się: pani Dulska – Nikola Kozicka, Angelika Ciesielska, pan Dulski – Marek Woźniak, Zbyszko Dulski – Hubert Chmielarczyk, Kacper Sielecki, Hesia Dulska – Marika Łuczak, Mela Dulska – Zuzanna Janus, Juliasiewiczowa z Dulskich – Katarzyna Zwolińska, lokatorka – Kinga Kuklińska, Hanka – Sandra Kupś, Tadrachowa – Katarzyna Kozłowska, didaskalia – Paweł Sparniuk, Mateusz Maruszak.

Dodatkową atrakcją było mini widowisko zaprezentowane przez Marka Woźniak, który wcielił się w rolę Dulskiego. Tradycyjnie odbył się konkurs z nagrodami dla uważnych słuchaczy, którzy otrzymali pamiątkowe wydanie Moralności pani Dulskiej z okolicznościową pieczęcią X edycji Narodowego Czytania. Pieczęć mogli także dostać wszyscy zainteresowani uczestnicy spotkania.

Kostiumy z epoki, jak co roku, przygotowała Lucyna Gmaj. - Ich szlachetnym uzupełnieniem był zegarek z dewizką - rodzinna pamiątka z przełomu XIX i XX w. udostępniona przez zegarmistrza Marię Witczak. Scenografię i tło stanowił baner z fotografią XIX wiecznego salonu mieszczańskiego. Fotografia została udostępniona mogileńskiej bibliotece przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i została wykonana w Kamienicy Hipolitów będącej jednym z oddziałów krakowskiego muzeum - przypomniała Zofia Zielińska-Jarząbkowska z mogileńskiej książnicy.

Justyna Kulpińska, 6 IX 2021

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.