Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dodatek zmarli
Po spotkaniu autor przewodnika Przemysław Majcherkiewicz składał autografy   fot. Marek Holak

Mogilno od 23 lat - od wydania nakładem Wielkopolskiej Biblioteki Krajoznawczej książki "Mogilno" autorstwa Grzegorza Ratajskiego - nie miało żadnej pozycji turystycznej o charakterze przewodnika.

W środę 22 września odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie promocja najnowszego wydawnictwa Mogileńskiego Towarzystwa Kultury - przewodnika "Mogilno... moje miasto". Autorem tekstu przewodnika jest Przemysław Majcherkiewicz, a autorem części zdjęć Marcin Zieliński. Opracowanie zostało dofinansowane w drodze ogłoszonego konkursu z budżetu gminy Mogilno w kwocie 4.000 złotych. Nakład wynosi 4.000 egzemplarzy, można go otrzymać w bibliotece.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

Przemysław Majcherkiewicz na kolejnych stronach przewodnika zaprasza do spaceru po Mogilnie. Proponuje rozpocząć go na wzgórzu klasztornym od zwiedzania pobenedyktyńskiej perły Mogilna, a zakończyć po drugiej stronie jeziora, w miejscu, gdzie stał kościół św. Klemensa spalony przez hitlerowców, a obecnie znajduje się tu Mauzoleum pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka.

Wertując kolejne strony przewodnika można spacerować wirtualnie, natomiast w parktyce spacer z przewodnikiem pod pachą uliczkami Mogilna - jak mówił autor - zajmuje około 2 godzin.

Na drugiej stronie przewodnika znajduje się także informacja o śmierci 5 września 2021 Teresy Kujawy - prezeski Mogileńskiego Towarzystwa Kultury. Jak mówił Przemysław Majcherkiewicz była ona wielkim zwolennikiem wydania tego przewodnika, znała całą jego zawartość tekstową, sprawdzała tekst od strony poprawności językowej, nie doczekała jednak wydania go.

Marek Holak, 22 IX 2021

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.