Za ciekawą lekcję biblioteczną dzieci wręczyły dyrektorowi strzeleńskiej biblioteki specjalne podziękowanie fot. Magdalena Lachowicz

Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie włączyła się do akcji Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, która przebiega pod hasłem Świat w jednym miejscu!

W związku z tym od 9 do 13 maja w strzeleńskiej książnicy odbywa się szereg wydarzeń. W poniedziałek, 9 maja z udziałem zaproszonych gości odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza.
Od wtorku do piątku (10 – 13 maja) trwają spotkania z przedszkolakami na lekcjach bibliotecznych pod nazwą Myślisz, że tak Ci źle. W środę, 11 maja dzieci poznawały Starożytny Egipt, o którym opowiadała Lucyna Sobiesierska-Nowak. Następnie na zorganizowanych warsztatach plastycznych dzieci kolorowały Faraona – króla Egiptu.

REKLAMA

Odbył się też konkurs ze znajomości bajek i opowiadań. P.o. dyrektora biblioteki Jarosław Gębala z magicznego kuferka wyciągał różne rekwizyty, a dzieci odgadywały z jaką bajką im się one kojarzą. Za dobrą odpowiedź nagradzane były cukierkami. Po południu w bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie Kingi Gąski oraz wieczór muzyczny z Łukaszem Sochowskim. W czwartek 12 maja o 16.30 biblioteka zaprasza najwierniejszych czytelników na Galę Miejskiego Czytelnika.
Ponadto przez cały tydzień można oglądać wystawy archiwalnych wydań książek i czasopism Miejskiej Biblioteki w Strzelnie.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 11 V 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.