Kinga Gąska podczas autorskiego spotkania w strzeleńskiej bibliotece fot. Magdalena Lachowicz

Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie włączyła się do akcji Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, która przebiega pod hasłem Świat w jednym miejscu!

W związku z tym od 9 do 13 maja w strzeleńskiej książnicy odbywa się szereg wydarzeń. 10 maja odbyło się spotkanie autorskie Kingi Gąski - autorki książek Miłość aż po rozwód, Czas na nową miłość i Miłość za zakrętem. Kinga Gąska – polonistka, autorka, redaktorka poczytnych powieści polskich autorek. Wierzy w moc słowa, dlatego wybrała filologię polską. Z książkami jest związana od zawsze, ale przez wiele lat trzymała swoją pisaninę na dnie szuflady. Na co dzień pracuje jako nauczycielka w mogileńskim Zespole Szkół. Jest wegetarianką, miłośniczka zwierząt, szczególnie kotów, a w ramach odstresowania biega lub mieli kawę, którą uwielbia i pija wręcz nałogowo. Uważa, że na świecie jest sporo zła do opisania, a ludziom warto dodawać otuchy lub przynajmniej skłaniać ich do uśmiechu. Debiutowała w 2020 r. powieścią obyczajową Miłość aż po rozwód wydaną przez Wydawnictwo Filia. Od tej powieści, jak mówi autorka, zaczęła się oficjalnie jej autorska droga. W roku 2021 ukazała się druga książka pt.: Czas na nową miłość. Obecnie promuje swą najnowszą książkę Miłość za zakrętem wydaną w 2022 roku.

REKLAMA

Autorka na spotkaniu w strzeleńskiej książnicy opowiedziała o swojej twórczości. Streściła wszystkie wydane książki. Największą uwagę skupiła na najnowszej, która opisuje trzy kobiety i trzy nowe początki. Pierwsza z bohaterek Jadwiga z nikomu nieznanej bibliotekarki przeistacza się w rasową blogerkę. Definitywnie odcina się od przeszłości, by budować nową, lepszą przyszłość. Udowadnia, że na miłość nigdy nie jest za późno, a dobro wraca.

Druga bohaterka jej książki, to Ewelina, która zawróci w głowie lekarzowi po przejściach, ale najpierw będzie musiała zmierzyć się z najgorszą sytuacją, jaką może doświadczyć kochająca matka.

 

Uczestnicy autorskiego spotkania fot. Magdalena Lachowicz

 

Trzecia bohaterka Joanna, choć trzyma wszystkich na dystans, znajdzie się w centrum życiowych zawirowań. W życiu bibliotekarki z sercem na dłoni, zaradnej fryzjerki i prężnie działającej bizneswoman namiesza pewien mężczyzna.

Jak poradzą sobie trzy różne kobiety, które połączył los? Czy wreszcie odnajdą szczęście? I co z tym wszystkim mają wspólnego kluby go-go? O tym można dowiedzieć się czytając najnowszą powieść Kingi Gąski.

 

Spotkanie autorskie uświetniła muzyka i śpiew na żywo w wykonaniu Łukasza Sochowskiego fot. Magdalena Lachowicz

 

Spotkanie autorskie uświetniła muzyka i śpiew na żywo w wykonaniu Łukasza Sochowskiego. Na zakończenie każdy chętny mógł nabyć książki i otrzymać dedykację autorki.

Film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 12 V 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.