Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Po występach chętni seniorzy bawili się na wspólnej biesiadzie fot. Paweł Lachowicz

11 czerwca Jeziora Wielkie stały się po raz dziesiąty stolicą twórczości artystycznej klubów seniora działających przy ośrodkach kultury w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

REKLAMA

Na zaproszenie dyrektora jeziorańskiego GOKiR Krzysztofa Zwolińskiego podczas X Przeglądu Zespołów Klubu Seniora Rozśpiewane kluby seniora swój repertuar zaprezentowało 7 zespołów: Kalina z Chabska, Wrzos z Rojewa, Orchowiacy z Orchowa, Kujawianki/Strzelnianki ze Strzelna, Szarotki z Solca Kujawskiego, Złota Jesień z Mogilna oraz gospodarze Radość z Jezior Wielkich. Przegląd odbył się w sali widowiskowej jeziorańskiego Domu Kultury.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem przez zespoły hymnu seniorów Kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja. Później każdy mógł posłuchać znanych melodii biesiadnych, seniorzy tańczyli i śpiewali. Imprezę prowadził Krzysztof Zwoliński, który zapowiadając kolejne występy przedstawiał też historię zespołów. Pomiędzy kolejnymi występami każdy mógł skosztować wyśmienitego ciasta, napić się kawy i zjeść ciepły posiłek. W ramach podziękowania za występ na ręce kierowników lub reprezentantów zespołów wójt Dariusz Ciesielczyk i starosta Tomasz Krzesiński wręczyli pamiątkowe statuetki i podziękowania. Następnie wszyscy chętni bawili się na wspólnej biesiadzie.

 

 

Organizatorem imprezy był GOKiR w Jeziorach Wielkich.

Paweł Lachowicz, 12 VI 2022

 

_DSC0412 –

Film: fot. Paweł Lachowicz

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.