Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Katarzyna Figura zapowiedziała, że takze w przyszłym roku przyjedzie na festiwal do Mogilna   fot. Marek Holak

W piątek, 17 czerwca w kinie Wawrzyn po pokazie filmu Ajlawiu w reżyserii Marka Koterskiego, dyrektor 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego Pyszadło Jan Szymański oraz dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Jauksz wręczyli Katarzynie Figurze statuetkę Satyrka, za całokształt dokonań artystycznych.

REKLAMA

Katarzyna Figura to wybitna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, uznawana wielokrotnie przez krytykę i publiczność za jeden z najważniejszych talentów aktorskich oraz osobowość ekranową i sceniczną naszego przełomu stuleci. Jest zdobywczynią najbardziej prestiżowych polskich nagród filmowych: Złotych Lwów w Gdyni za role w filmach Ajlawju Marka Koterskiego (1999 rok) i Ubu Król Piotra Szulkina (2003 rok) oraz Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za film Żurek w reżyserii Ryszarda Brylskiego (2003 rok). Grała między innymi u reżyserów: Wojciecha Jerego Hasa, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Gruzy, Radosława Piwowarskiego, Andrzeja Kondratiuka, Roberta Altmana, Jerzego Stuhra, Romana Polańskiego.

Moment wręczenia statuetki Satyrka i uzasadnienie decyzji zobacz i posłuchaj na filmie. Statuetkę wykonał mogilnianin Witold Pochylski.

 

fot. Marek Holak

 

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach festiwalu nagrodę honorową Pyszadła otrzymali: 2016 rok - Stanisław Tym, 2017 rok - Jerzy Gruza, 2018 rok - Marek Koterski, 2019 rok - Jacek Fedorowicz, w 2020 roku - festiwal ze względu na pandemię się nie odbył oraz w 2021 roku - Andrzej Grabowski.

Marek Holak, 19 VI 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.