Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Żeglarska muzyka w wykonaniu zespołu Keja 71 idealnie pasowała do atmosfery letniskowego Przyjezierza fot. Magdalena Lachowicz

30 lipca w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu odbył się koncert zespołu szantowego Keja 71. Podczas sobotniego koncertu oprócz żeglarskich rytmów każdy z uczestników miał możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego przez kuchnię ZAZ menu, w tym pirackich dań.

REKLAMA

Koncert przygotowany został na tarasie przed budynkiem ZAZ. Z możliwości posłuchania szantowych utworów pomimo padającego deszczu, skorzystało mnóstwo osób. Wszystkie przygotowane miejsca siedzące były zajęte. Keja 71, to grupa przyjaciół z Torunia. Zespół powstał dokładnie 17 października 2013 roku. Jego liderem i zarazem założycielem jest Piotr Wilkowski. To on wpadł na pomysł, żeby swoją fascynację żaglami przenieść na scenę i zaproponował wieloletniemu przyjacielowi Leszkowi Lewandowskiemu stworzenie projektu szantowego o silnym brzmieniu. Leszek nadał grupie odpowiedni i niepowtarzalny klimat mocną wyrazistą gitarą. W piosence żeglarskiej nie może zabraknąć akordeonu, którym od samego początku włada Paweł Sas, dodając też drugi ciepły głos. W międzyczasie do grupy doszedł perkusista Piotr Kamiński mocno angażując się w ambitne plany zespołu, tworzy z Justyną Gołębiowską grającą na basie silną sekcję rytmiczną. Zespół ma za sobą parę koncertów, m.in. w Lizard King w Toruniu. Nagrali też demo z czterema piosenkami: Na Mazury, Ja stawiam, Biała sukienka, czy Bijatyka. Piotr Wilkowski skomponował też kilka własnych utworów. W ubiegłym roku zespół wydał płytę, na której oprócz fajnych popularnych szant nie zabrakło autorskich kawałków zespołu.

 

 

Podczas sobotniego występu, jak na prawdziwy koncert szantowy nie zbrakło przeboju autorstwa szantmena Jerzego Porębskiego Gdzie ta keja. Oprócz żeglarskich rytmów każdy z uczestników miał możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego przez kuchnię ZAZ menu.

fot. Magdalena Lachowicz

Magdalena Lachowicz, 31 VII 2022

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.