Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Nowa kierowniczka jeziorańskiej biblioteki Marlena Walczak z ustępującą kierowniczką Haliną Kowalską fot. Paweł Lachowicz

Zastąpiła na tym stanowisku wieloletnią kierowniczkę Halinę Kowalską, która przeszła na emeryturę.

W czerwcu wójt gminy Jeziora Wielkie Dariusz Ciesielczyk ogłosił konkurs na stanowisko kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorach Wielkich. W wymaganym czasie swoje kandydatury złożyły trzy osoby. Jedna z nich została odrzucona ze względu na to, że nie spełniała warunków naboru (brak wykształcenia wyższego). Do konkursu przystąpiły dwie kandydatki Marlena Walczak z Kopydłowa (gm. Wilczyn) i Aleksandra Kaczyńska z Krzywego Kolana (gm. Jeziora Wielkie).

REKLAMA

11 lipca po zakończonej procedurze naboru powołana przez wójta komisja w składzie Ewa Żurawska (przewodnicząca komisji) oraz Ewa Łepska i Krzysztof Zwoliński (członkowie) na stanowisko kierownika biblioteki spośród dwóch kandydatur wybrali Marlenę Walczak. Zastąpiła ona na tym stanowisku wieloletnią kierowniczkę Halinę Kowalską, która przeszła na emeryturę.

Marlena Walczak mieszka w Kopydłowie (gm. Wilczyn). Posiada wykształcenie wyższe o kierunku administracja publiczna. Szkołę średnią ukończyła z tytułem technika księgarstwa. Przed podjęciem pracy w bibliotece zajmowała się wychowaniem dzieci. Wcześniej pracowała za granicą oraz jako recepcjonistka. - Na początku mamy coś, co nie jest do przeskoczenia. Jest przeprowadzana inwentaryzacja. Trzeba przewietrzyć półki, zakupić nowości. Myślę o zmianach wizualnych, może jakiś kącik dla dzieci. Trochę porządku oraz zmiana krzeseł - takie najbliższe plany zdradziła nam nowa kierowniczka biblioteki.

Na czas inwentaryzacji w bibliotece pomaga jej dotychczasowa kierowniczka, Halina Kowalska, która służy jej pomocą w różnych sprawach związanych z działalnością jeziorańskiej biblioteki.

Paweł Lachowicz, 4 VIII 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.