Nowa kierowniczka jeziorańskiej biblioteki Marlena Walczak z ustępującą kierowniczką Haliną Kowalską fot. Paweł Lachowicz

Zastąpiła na tym stanowisku wieloletnią kierowniczkę Halinę Kowalską, która przeszła na emeryturę.

W czerwcu wójt gminy Jeziora Wielkie Dariusz Ciesielczyk ogłosił konkurs na stanowisko kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorach Wielkich. W wymaganym czasie swoje kandydatury złożyły trzy osoby. Jedna z nich została odrzucona ze względu na to, że nie spełniała warunków naboru (brak wykształcenia wyższego). Do konkursu przystąpiły dwie kandydatki Marlena Walczak z Kopydłowa (gm. Wilczyn) i Aleksandra Kaczyńska z Krzywego Kolana (gm. Jeziora Wielkie).

REKLAMA

11 lipca po zakończonej procedurze naboru powołana przez wójta komisja w składzie Ewa Żurawska (przewodnicząca komisji) oraz Ewa Łepska i Krzysztof Zwoliński (członkowie) na stanowisko kierownika biblioteki spośród dwóch kandydatur wybrali Marlenę Walczak. Zastąpiła ona na tym stanowisku wieloletnią kierowniczkę Halinę Kowalską, która przeszła na emeryturę.

Marlena Walczak mieszka w Kopydłowie (gm. Wilczyn). Posiada wykształcenie wyższe o kierunku administracja publiczna. Szkołę średnią ukończyła z tytułem technika księgarstwa. Przed podjęciem pracy w bibliotece zajmowała się wychowaniem dzieci. Wcześniej pracowała za granicą oraz jako recepcjonistka. - Na początku mamy coś, co nie jest do przeskoczenia. Jest przeprowadzana inwentaryzacja. Trzeba przewietrzyć półki, zakupić nowości. Myślę o zmianach wizualnych, może jakiś kącik dla dzieci. Trochę porządku oraz zmiana krzeseł - takie najbliższe plany zdradziła nam nowa kierowniczka biblioteki.

Na czas inwentaryzacji w bibliotece pomaga jej dotychczasowa kierowniczka, Halina Kowalska, która służy jej pomocą w różnych sprawach związanych z działalnością jeziorańskiej biblioteki.

Paweł Lachowicz, 4 VIII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.