Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Imponujących rozmiarów palmy wierni mogli podziwiać podczas procesji oraz mszy świętej w parafii p.w. Św. Trójcy w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

25 marca imponujących rozmiarów palmy wierni mogli podziwiać podczas procesji oraz mszy świętej w parafii pw. Św. Trójcy w Strzelnie.

Krótko przed procesją wszyscy wierni zebrali się na dziedzińcu przed rotundą św. Prokopa. Tam na wiernych czekała młodzież przebrana za apostołów. Po odczytaniu Ewangelii ks. proboszcz dokonał poświęcenia palm. Procesja z palmami w Strzelnie jak zwykle nie była tylko obrzędem wielkanocnym, ale także stała się pięknym widowiskiem, które zgromadziło zarówno wielu widzów jak i twórców palm. Podczas procesji nie zabrakło ważnego atrybutu jakim był kucyk Selena, na którym zasiadł uczeń miejscowej szkoły podstawowej Bartek Jackowski. W niedzielnej procesji brało udział 15 delegacji z palmami oraz indywidualni mieszkańcy z wiązankami palm w rękach. Obrzędy Niedzieli Palmowej wzbogacił kiermasz ozdób wielkanocnych zorganizowany na  dziedzińcu klasztornym. Stoiska wystawione zostały przez WTZ Radosne serca z Bielic oraz DPS z Siemionek.
Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 25 III 2018

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.