Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na koncercie nowojorskiego "Turbo A.C.s" publicznośc reagowała żywiołowo na każdy punkowy utwór   fot. Marek Holak

Patrząc na frekwencję na tegorocznych imprezach w Magazynie Zbożowym GS w Mogilnie, trzeba przyznać, że na koncert w czwartek, 17 listopada przyszło wielu fanów muzyki. Dyrektor MDK Jan Szymański rozprowadził na imprezę 300 darmowych wejściówek.

REKLAMA

KABARET

Mogileńsko-łódzko-trzemeszeński "Kabaret" zagrał ponownie w Mogilnie po rocznej przerwie. W ubiegłym roku wystąpił także w Magazynie podczas Mogileńskiej Ofensywy. Zespół gra zimną falę w składzie: Sławek Rutek Ruciński - gitara, Leszek Kalafior Pietruszewski - gitara basowa, Roma Kwiatkowska - vocal, Mariusz Sernik Twarużek - perkusja i perkusja automatyczna. Próby mają w Trzemesznie. Kapela nawiązujące korzeniami do zespołu o tej samej nazwie grającego w Mogilnie w latach 1984/1985.

 

"Chcę jeszcze żyć" - materiał na duży przebój Kabaretu fot. Marek Holak

 

Zespół przygotowuje płytę, i jak zapowiedział w czasie koncertu Sławek Ruciński, płyta ma się ukazać jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Gdzie będzie można ją kupić? Komu uda się dotrzeć do zespołu, to będzie szczęśliwym posiadaczem płyty. Zespół "Kabaret" nie zabiega o popularność, ciężko jest nawet trafić na ich profil w mediach społecznościowych.

Jakby na przekór odwoływaniu się do podziemnej sceny muzycznej do undergroundu, zespół nagrał utwór "Chcę jeszcze żyć", który przy odrobinie szczęścia (ktoś zobaczy w nim potencjał) może stać się dużym hitem w przyszłym roku.

PADDY AND THE RATS

Grupa węgierska, powstała w 2008 z inicjatywy muzyków: Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Zespół łączy muzykę pubową z dużą żywiołowością i energią na scenie. W muzyce pobrzmiewały echa podróży morskich, piratów, korsarzy. Zespół miał wielu fanów w Magazynie, którzy pod sceną szaleli w tańcu pogo.

 

fot. Marek Holak

 

TURBO A.C.s

To już by czysty garażowy rock'n'roll punk z Nowego Jorku. Grupa istnieje od 1995 roku, ma na swoim koncie 8 albumów. To był świetny koncert, z olbrzymią energią, tempem kolejnych utworów i trwającym non stop pod sceną pogo. Zespół nie dawał odpocząć nawet na chwilę. Kończył jeden utwór i zaczynał kolejny.

 

fot. Marek Holak

 

Trzy zespołu, które zagrały w Magazynie mieściły się w szeroko pojętej alternatywie, jednak każdy z nich grał inną stylistycznie muzykę. W trakcie imprezy na stoiskach zespołów można było kupić płyty, koszulki i gadżety związane z zespołami.

 

 

Marek Holak, 18 XI 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.