Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Salka Dworku w Słaboszewku wypełniła się mieszkańcami   fot. Inez Padowska

Podczas X Muzycznego Wieczoru Wspomnień w Dworku w Słaboszewku, prelekcję na temat życia i twórczości Ireny Jarockiej przedstawił Radzym Jankiewicz. Informacje zostały wzbogacone o wywiady i koncerty w wykonaniu piosenkarki, które wyświetlono publiczności za pomocą rzutnika.

REKLAMA

W piątek, 18 listopada w gminie Dąbrowa odbyła się X edycja Muzycznego Wieczoru Wspomnień. Miejscem spotkania, odmiennie niż w poprzednich latach, była sala znajdująca się w Dworku w Słaboszewku. Organizatorami byli Gminna Biblioteka Publiczna oraz wójt Marcin Barczykowski.

Tym razem wspominano piosenkarkę Irenę Jarocką. Urodziła się 18 sierpnia 1946 roku. Wykonywała muzykę popową, rozrywkową, w tym tak znane piosenki, jak: Kawiarenki czy Motylem jestem. Podróżowała i koncertowała w różnych miejscach na świecie tj.: Niemcy, Czechosłowacja, Bułgaria, Szwecja, Włochy, Portugalia, Luksemburg, Australia, Francja, Stany Zjednoczone oraz Kanada. Piosenkarka cierpiała na zaniki pamięci i to dało pierwsze powody do obaw. Po badaniu neurologicznym okazało się, że choruje na złośliwy nowotwór glejaka mózgu. Zmarła 21 stycznia 2012 roku w Warszawie.

 

Seniorzy: Janina Lange, Jolanta Żmudzińska, Andrzej Lange i Izydor Szmańda zaśpiewali piosenkę "Kocha się raz" Ireny Jarockiej i Mariana Zacharewicza fot. Inez Padowska

 

W Dworku w Słaboszewku prelekcję na temat życia i twórczości Ireny Jarockiej przedstawił Radzym Jankiewicz. Informacje zostały wzbogacone o wywiady i koncerty w wykonaniu piosenkarki, które wyświetlono publiczności za pomocą rzutnika.

Przerywnikami w prelekcji były również występy mieszkańców, którzy wykonywali przeboje Ireny Jarockiej. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie szkół z gminy Dąbrowa: Milena Świder w utworze Motylem jestem, Nikola Kiedzyk - Kawiarenki, Maja Prusinowska - Nie mijaj życie me oraz Wiesław Łapka - Nie wrócą te lata. Wystąpili również seniorzy: Janina Lange, Jolanta Żmudzińska, Andrzej Lange i Izydor Szmańda.

 

 

Inez Padowska, 19 XI 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.