Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Okładka świątecznej płyty Chóru "Pod dźwiękiem"   fot. Magdalena Lachowicz

Wytłoczonych zostało 300 płyt. Udział w nagraniach wzięło w sumie 50 uczniów, wśród nich 2 solistów - Maja Piechocka i Tymoteusz Janeczko - oraz 20 nauczycieli ośrodka. Już wkrótce chórzystów będzie można posłuchać i zobaczyć w świątecznych klipach.

REKLAMA

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelnie przy ul. Parkowej od tego roku szkolnego działa chór Pod dźwiękiem. Prowadzi go nauczycielka muzyki w SOSW Dominika Witkowska. Zajęcia realizowane są dzięki wsparciu finansowemu w kwocie 20.000 zł, które otrzymało Stowarzyszenie Pomocna dłoń w Strzelnie z Ministerstwa Edukacji i Nauki, na realizację projektu pod nazwą Chór Pod dźwiękiem, który skierowany jest dla dzieci niepełnosprawnych.

W ramach zajęć uczestnicy rozwijają zainteresowania muzyczne, odbywają się warsztaty kształtowania i emisji głosu. Dodatkowymi aspektami warsztatów jest wzbogacenie życia kulturalnego szkoły oraz środowiska lokalnego, kultywowanie tradycji muzycznych regionu czy też przełamywanie barier strachu i obaw.

 

Druga strona okładki płyty fot. Magdalena Lachowicz

 

W ramach projektu chór nagrał płytę Świątecznie, której premiera odbyła się w trakcie pierwszego dnia III Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strzelnie. Na płycie znalazło się 5 kolęd: Pójdźmy wszyscy do stajenki, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna panna, Cicha noc i 2 piosenki świąteczne Gloria oraz Pierwsza Gwiazda.

Udział w nagraniach wzięło w sumie 50 uczniów, wśród nich dwoje solistów Maja Piechocka i Tymoteusz Janeczko oraz 20 nauczycieli ośrodka. W muzycznym projekcie zaśpiewała z chórzystami także Agnieszka Twardowska. - Jesteśmy jej bardzo wdzięczni za jej bezinteresowność i wspieranie naszych muzycznych działań - powiedziała nam Dominika Witkowska.

 

Chór "Pod dźwiękiem" podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego fot. Pawel Lachowicz

 

Płyty zostały wręczone wszystkim uczniom SOSW w poniedziałek 5 grudnia. W sumie wytłoczonych zostało 300 płyt. W piątek, 9 grudnia chór będzie można usłyszeć podczas Wieczoru Mikołajkowego PTTK w Strzelnie. Już wkrótce na stronie Facebookowej SOSW będzie można posłuchać i zobaczyć chórzystów w świątecznych klipach. - Realizacja tego projektu przysporzyła nam wszystkim wiele radości. Mamy nadzieję, że słuchając nas, ta radość udzieli się i państwu - powiedziała nam Dominika Witkowska.

Magdalena Lachowicz, 5 XII 2022

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.