Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na scenie prezentuje się zespół "Płomień" z Wilczyna fot. Paweł Lachowicz

We wspólnym śpiewaniu kolęd udział wzięło sześć zespołów z: Orchowa, Wilczyna, Gniezna, Jezior Wielkich, Mogilna i Powidza.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

9 stycznia w Domu Kultury i Strażaka w Orchowie odbył się spotkanie kolędowe. Organizatorem spotkania był działający przy miejscowym Klubie Seniora, zespół Orchowiacy. Zaproszonych gości świątecznym wierszem Otul się magią świątecznego dnia, jak ciepłym szalem… powitała Teresa Cieślewicz, szefowa klubu seniora Złota Jesień. Na scenie zaprezentowało się sześć zespołów: Orchowiacy z Orchowa z instruktorem Arkadiuszem Mikołajczakiem, Radość z Jezior Wielkich z instruktorem Wojciechem Skowronem, Retro z Gniezna z Bartkiem Szczeszakiem, Powidzanie z Powidza z Barbarą Smółką, Złota Jesień z Mogilna z Waldemarem Krystkowiakiem i Płomień z Wilczyna z Januszem Korzeniewskim, które zaprezentowały po trzy przygotowane kolędy.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Po występach wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek zorganizowanym przez orchowski klub seniora, podczas którego  uczestnicy spotkania mieli jeszcze okazję wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. Na zakończenie przedstawiciele wszystkich zespołów z rąk Teresy Cieślewicz i sołtysa Orchowa Jana Horbińskiego otrzymali własnoręcznie wykonane przez Teresę Cieślewicz świąteczne bombki. 

 

 

 

Paweł Lachowicz, 9 I 2023

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.