Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jadwiga i Bogdan Jelinkowie fot. Magdalena Lachowicz

17 stycznia w Klubie Seniora przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie odbyło się spotkanie przy kawie połączone z prelekcją Portugalia - tam, gdzie kończy się świat.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

O swojej wyprawie do Portugalii, kraju różnorodności opowiedzieli podróżnicy Jadwiga i Bogdan Jelinkowie ze Żnina. Prelekcja przeplatana była pokazem zdjęć z odwiedzonych miejsc.

 

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali podróżniczych opowieści państwa Jalinków fot. Magdalena Lachowicz

 

Podczas prezentacji uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że krajobrazy klifowych atlantyckich wybrzeży Portugalii są przepiękne. Miasteczka ze swoim klimatem wąskich uliczek, zabytków utrzymanych w nienagannym stanie, czystych placów, zadbanych i dopieszczonych w każdym detalu ulic są inne niż każde miasto europejskie. Spacer po nocnej Lizbonie - to wrażenie świecącego miasta. Ulice, place tego miasta wybrukowane marmurową kostką w połączeniu z bogatą iluminacją stwarzają niezapomniane efekty wizualne. Zapachy - to ryby i owoce morza pod każdą postacią, a także aromat oceanu, pomarańczy i eukaliptusa. Dźwięki - to muzyka w każdym zakątku grana przez ulicznych grajków. Podsumowując, Portugalia jest jednym z niewielu miejsc, w którym można się zakochać. - Portugalia niby jest blisko, ale jest tak ciekawa, ma tyle ciekawych do zaoferowania rzeczy, że po prostu trzeba ją zobaczyć - mówiła Jadwiga Jelinek.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Organizatorem spotkania był Zarząd Oddziału PTTK w Strzelnie z prezesem Zbigniewem Domańskim we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Strzelnie.

 

 

 

Magdalena Lachowicz, 18 I 2023

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.