Zbigniew Stańczyk, kierownik Posterunku Policji w Orchowie miał dla radnych dobre informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa fot. Roman Wolek

Na drogach gminy Orchowo statystycznie dochodzi do jednego wypadku na pół roku.

Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie Orchowo była jednym z tematów ostatniej sesji Rady Gminy. Gościem obrad był asp. Zbigniew Stańczyk, kierownik Posterunku Policji w Orchowie. Z przedstawionych przez niego danych za 2017 r. wynika, że mieszkańcy gminy nie muszą za bardzo obawiać się o swoje bezpieczeństwo. W całym minionym roku, tak jak i w roku 2016, na terenie gminy wydarzyły się tylko 2 wypadki. W obydwu latach zanotowano dokładnie tyle samo, po 16 kolizji. W wypadkach drogowych nikt nie zginął a 3 osoby zostały ranne. W 2017 r. zanotowano 42 przestępstwa. Najwięcej spraw związanych było z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na terenie gminy wykrywalność przestępstw wyniosła aż 96%.

Kierownik orchowskiego posterunku komentował także, iż stosunkowo bezpiecznie jest w ostatnim czasie w dyskotece w Orchowie, jak i w innych takich lokalach na terenie powiatu słupeckiego, chociaż zaznaczył, że zawsze w takich miejscach może dochodzić do różnych zdarzeń, skoro przebywa tam duża liczba osób.

Roman Wolek, 13 IX 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.