Wjazd na wiadukt kolejowy w Mogilnie od strony ul. Konopnickiej i ul. 11 listopada jest niemożliwy. fot. Marek Holak

Przez tydzień ruch przy zjeździe i wjeździe na wiadukt kolejowy będzie odbywał się wahadłowo - kierują nim pracownicy firmy wykonującej inwestycję. Dla kierowców od strony ul. Konopnickiej, 11 listopada i przyległych uliczek zorganizowany został objazd.

W poniedziałek 24 września od rana trwają roboty drogowe na ul. Kilińskiego w Mogilnie. Rozpoczęły się od frezowania dotychczasowej nawierzchni asfaltowej, począwszy od zjazdu z wiaduktu kolejowego w lewo ul. Kilińskiego aż do ul. Padniewskiej na przeciwko sklepu Twój Market. Według firmy, Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Drogowe z Olszy, prace mają potrwać tydzień.

Przez ten okres będą poważne utrudnienia w ruchu pojazdów. Przy wjeździe i przy zjeździe z wiaduktu ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany przez pracowników firmy. Utrudnienia panują od strony ul. Kilińskiego i ul. 11 listopada. Z tamtej strony nie można wjechać na wiadukt kolejowy - zorganizowany i oznakowany jest objazd przez ul. 11 listopada, łącznik do ul. Padniewskiej i dalej w kierunku wiaduktu. Część kierowców wybiera także objazd ul. Konopnickiej pod wiaduktem kolejowym, wzdłuż torów kolejowych i dalej ruchem wahadłowym na wiadukt. Tutaj jednak nie ma zorganizowanego objazdu ze względów bezpieczeństwa, gdyż na części długości ul. Konopnickiej wzdłuż torów nie ma chodników dla pieszych.

Marek Holak, 24 IX 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.