Przez trzy godziny członkowie Społecznego Komitetu "Walka o obwodnicę" zebrali ponad 200 podpisów mieszkańców. Pod petycją podpisał siĘ też burmistrz elekt Dariusz Chudziński fot. Magdalena Lachowicz

W sobotę, 10 listopada przy hali sportowej zawiązany tuż po wyborach samorządowych Komitet Społeczny Walka o obwodnicę zbierał podpisy mieszkańców miasta i wszystkich chętnych pod petycją do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego o budowę obwodnicy miasta.

Treść petycji przygotował Marian Przybylski. W sumie udało się zebrać ponad 200 podpisów osób popierających budowę obwodnicy miasta. Podczas akcji zbierania podpisów, tak jak wcześniej zapowiadali członkowie komitetu społecznego każdy, kto złożył swój podpis mógł skosztować pysznego ciasta oraz grochówki. Na tym jednak Komitet Społeczny nie kończy swoich działań i podpisy będzie można oddawać nadal. Listy do złożenia podpisów dostępne są w siedzibie OSP w Strzelnie, przy ul. Sportowej, sklepie Senses przy ul. św. Ducha 15, Gabinecie Weterynaryjnym Olvet, ul. Rynek 13 oraz siedzibie firmy Ubezpieczenia Paweł Zagórski, ul. Gimnazjalna 18.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 15 listopada. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 13 XI 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.