Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mieszkańcy zaopatrzeni w transparenty pikietowali w obronie skweru w mieście fot. Magdalena Lachowicz

6 kwietnia grupa mieszkańców związana z komitetem StrzelnoOnline zorganizowała w Strzelnie pokojową demonstrację  w obronie skweru, który w przypadku realizacji budowy rond w mieście zostanie zlikwidowany.

Pokojową pikietę wsparł burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, miejscowi strażacy, właściciele skweru oraz grupa Obwodnica dla Strzelna. Podczas pikiety każdy mógł złożyć podpis pod petycją do GDDKiA. Odbył się też konkurs plastyczny dla dzieci kredą po asfalcie, dzieci ze strzeleńskich przedszkoli zaśpiewały piosenkę o tematyce ekologicznej. Odbyły się także pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu saków z OSP w Strzelnie. Zdaniem mieszkańców budowa rond nie rozwiąże problemu komunikacyjnego w mieście, cały czas domagają się budowy obwodnicy. A skoro budowa rond jest już przesądzona, to chcą chociaż uratować zielone płuca miasta przed zagładą.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 11 kwietnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 8 IV 2019

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.