Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Teren ul. Hallera i części ul. Ogrodowej w Mogilnie objęty inwestycją drogową

Od godzin wieczornych we wtorek 30 lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Hallera w Mogilnie. Ma to związek z pracami związanymi ze skomunikowaniem ulicy z nowo powstającym parkiem handlowym na terenie byłego ogródka jordanowskiego. Najważniejsze zmiany: zamknięty wjazd w ul. Ogrodową, poruszanie się kierowców od skrzyżowań ul. Hallera z ul. Kościuszki i ul. Ogrodową na pasach drogi po stronie ogródka jordanowskiego, brak możliwości wjazdu do "Biedronki" od strony ul. Hallera.

Przypomnijmy, że 27 marca burmistrz Leszek Duszyński podpisał porozumienie z inwestorem budującym park handlowy na terenie byłego ogródka jordanowskiego w Mogilnie w sprawie skomunikowania parku handlowego z ul. Hallera. Zgodnie z zawartym porozumieniem zostanie przebudowany odcinek ul. Hallera od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Przebudowane zostaną chodniki po obu stronach (po stronie Biedronki chodnik zostanie przebudowany do wjazdu na teren marketu), po stronie parku handlowego przy ul. Hallera ma powstać ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Hallera powstanie rondo. W trakcie przebudowy skrzyżowania przebudowane mają zostać także media m.in. kanalizacja, ale tym ma zająć się Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

W związku z prowadzonymi pracami wprowadzona została od wtorku wieczorem 30 lipca tymczasowa organizacja ruchu, mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne. W pierwszej kolejności roboty rozpoczną się po północnej stronie ulicy (po stronie marketu Biedronka). Wstępny harmonogram zakłada 5 tygodni na wykonanie tej części robót. Potem roboty przeniosą się na południową stronę. Zakończenie robót całej przebudowy, północnej i południowej części ul. Hallera oraz budowy ronda na styku ul. Hallera i ul. Ogrodowej przewiduje się na początek października.

JAK JEŹDZIĆ W TRAKCIE PRAC DROGOWYCH

Na załączonej mapce przedstawiamy jak na czas pierwszej części remontu zmieni się organizacja ruchu na tym odcinku ul. Hallera i w tej części miasta.

 

 Wizualizacja zmian w organizacji ruchu tej części Mogilna na czas remontu odcinka ul. Hallera od skrzyżowania ul. Hallera z ul. Ogrodową aż do wjazdu do marketu
Wizualizacja zmian w organizacji ruchu tej części Mogilna na czas remontu odcinka ul. Hallera od skrzyżowania ul. Hallera z ul. Ogrodową aż do wjazdu do marketu "Biedronka". Dokładny opis zmian w komunikacji zamieszczamy w tekście poniżej.

 

* W związku z przebudową zablokowana zostanie część północna jezdni (po stronie Biedronki i byłego targowiska) od skrzyżowania ul. Hallera z ul. Ogrodową aż do zjazdu do marketu Biedronka.

* Zablokowany zostanie wjazd z ul. Hallera w ul. Ogrodową. Z ul. Piłsudskiego (przy niej znajduje się SP 3 Mogilno) będzie można wjechać na plac manewrowy (parking), gdzie kiedyś znajdowało się targowisko (niebieski kolor aut na mapie). Wyjazd w ul. Hallera w tym przypadku zostaje zamknięty. Z ul. Piłsudskiego będzie można również skręcić w prawo w ul. Ogrodową.

 * Z terenu Biedronki możliwy będzie jedynie wyjazd (niebieski kolor na mapie) w stronę wiaduktu i ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Mostowej i Hallera. Wyjeżdżając z terenu Biedronki nie będzie można skręcić z ul. Hallera w lewo w ul. Kościuszki, jak to ma miejsce w tej chwili. Co najważniejsze dla osób zaopatrujących się w zakupy w Biedronce - jedyny wjazd na teren marketu i sklepu Rossmann będzie od strony ul. Ogrodowej, a na ul. Ogrodową będzie można dojechać jedynie ul. Kasprowicza (obok targowiska miejskiego) i ul. Piłsudskiego.

* Przy wyjeździe z ul. Kościuszki w ul. Hallera (kolor żółty na mapie) pojawi się znak oznaczający nakaz skrętu w prawo. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Kościuszki będą mogli poruszać się jedynie prawym pasem. Lewy pas będzie przeznaczony dla osób jadących z centrum miasta (od strony placu Wolności). Czyli pas ul. Hallera od strony parku stanie się dwupasmową jezdnią.

* Jadąc z centrum miasta (kolor zielony na mapie) na wysokości byłego targowiska będziemy musieli zmienić pas na ten po stronie jordanka. Wymijamy się z autami jadącymi od strony ul. Kościuszki, a na wysokości skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Hallera znów skręcamy na jezdnię po stronie marketu Biedronka (będzie tam nakaz skrętu w prawo) i lewym lub prawym pasem poruszamy się w stronę ul. Dworcowej i ul. Mostowej aż do ronda. Pamiętajmy, że prawym pasem będą poruszały się auta wyjeżdżające z Biedronki.

 * Jadąc z zachodniej strony dojeżdżamy do ronda i dalej możemy zjechać w ul. Hallera. Na wysokości ul. Kościuszki będzie także tzw. wąskie gardło, bo jednokierunkowa dwupasmowa ulica przejdzie na wysokości mostku w ulicę dwukierunkową.

* Mieszkańcom Stawisk i bloków przy ul. Kościuszki radzimy - jeśli chcemy jechać w stronę zachodniej części miasta pamiętajmy, by nie zapomnieć się i nie jechać do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Hallera. Należy skręcić wcześniej w ul. Narutowicza lub ul. Słowackiego. W przeciwnym razie będziemy musieli objechać całe miasto, by dostać się aż do ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Mostowej i Hallera.

* Samochody ciężarowe i autobusy jadące od strony Poznania, będą miały nakaz jazdy w lewo z ul. Kościuszki w ul. Słowackiego i dalej pojadą do ronda i na wiadukt albo w prawo w kierunku centrum miasta. Nie będą mogły jechać ul. Kościuszki do ul. Hallera, bo nie będą w stanie wyrobić zakrętu w kierunku miasta, dlatego, że dwupasmowa ul. Hallera na czas remontu jest dwukierunkowa ulicą.

Utrudnienia mogą potrwać do połowy października.

Damian Stawski, 30 VII 2019

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.