Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tak wyglądają barierki na skrzyżowaniu gminnej ul. Hallera i powiatowej ul. Kościuszki, które mają chronić pieszych przed samochodami fot. Marek Holak

Barierki są nieustannie niszczone przez ciężkie tiry, które jadąc od strony Stawisk nie przestrzegają nakazu skrętu w lewo, w ul. Słowackiego.

Gmina Mogilno remontuje od kilku tygodni ul. Hallera. Przez to została wprowadzona inna organizacja ruchu. Powoduje ona, że samochody ciężarowe i tiry jadące od strony Stawisk, mają nakaz skrętu w lewo w ul. Słowackiego i dalej powinny jechać ul. Dworcową. Dopiero wtedy mogą jechać na wiadukt kolejowy albo skręcać w prawo ul. Hallera do centrum miasta. Wyjątek dotyczy tylko tirów dowożących materiały na budowę szpitala.

Tymczasem część kierowców tirów i ciężarowych samochodów tego nie przestrzega i jedzie ul. Kościuszki aż do skrzyżowania. Tam nie mają miejsca, aby skręcić w prawo w ul. Hallera. Kierowcy regularnie wjeżdżają na chodnik i metalowe barierki tylnymi kołami naczepy, niszcząc i miażdżąc je. Niszczą także chodnik.

Dlatego, że przejście znajduje się na terenie placu budowy, gmina kilka razy interweniowała już u kierownika budowy galerii w parku i przebudowy ul. Hallera. I barierki były prostowane. W tej chwili od dwóch dni leżą ponownie złamane na chodniku. Piesi muszą w tym miejscu bardzo uważać, by nit nie odniósł kontuzji.

Marek Holak, 6 IX 2019

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.