Posłanka Magdalena Łośko podczas jednego ze spotkań samorządowców zorganizowanego w Strzelnie. Na zdjęciu z senatorem Krzysztofem Brejzą i wicestarosta mogileńskim Marianem Mikołajczakiem. fot. Magdalena Lachowicz

Poseł na Sejm RP Magdalena Łośko z Inowrocławia złożyła  poprawki do budżetu państwa na 2020 rok.

Obecnie w Sejmie trwają prace nad projektem budżetu państwa na 2020 rok. We wszystkich komisjach sejmowych rozpatrywane są jej zapisy. Jest to jednocześnie moment, w którym posłowie mogą zgłaszać swoje poprawki do projektu budżetu. Poseł Magdalena Łośko zgłosiła tzw. poprawki regionalne. Dotyczą one budowy obwodnicy Strzelna i Kruszwicy. Są to ważne inwestycje drogowe zwłaszcza w kontekście ostatnich zdarzeń drogowych między innymi w Strzelnie, gdzie były to zdarzenia zagrażające zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego. Każdego dnia przez centrum miasta przejeżdża blisko 20 tysięcy pojazdów. Ogromne natężenie ruchu spowodowane przez krzyżujące się drogi krajowe stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. W związku z tym Poseł Magdalena Łośko wnioskowała o zabezpieczenie środków, które umożliwią realizację I etapu inwestycji.

Kolejna poprawka zgłoszona przez poseł Magdalenę Łośko dotyczy modernizacji drogi krajowej nr 15 na odcinku Inowrocław-Toruń. Realizacja tej inwestycji w połączeniu z obwodnicą Strzelna, zdaniem pani poseł pozwoli na sprawne połączenie południowo-zachodniej części województwa z autostradą A1. - Kompletna realizacja tych trzech inwestycji znacząco odciąży miasta i rozwiąże wiele problemów komunikacyjnych tej części regionu, zwiększy szanse jego rozwoju i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - twierdzi posłanka Łośko.

AKTUALIZACJA

30 stycznia Sejmowa Komisja Finansów Publicznych głosami PiS odrzuciła wszystkie poprawki do budżetu państwa na 2020 rok zgłoszone przez Koalicję Obywatelską - łącznie 537, w tym także poprawki poseł Magdaleny Łośko.

Magdalena Lachowicz, 31 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.