Starosta mogileński Bartosz Nowacki fot. Marek Holak

Jeżeli między 13 marca a 1 kwietnia przypada Tobie 30-dniowy termin załatwienia sprawy rejestracji pojazdu, bądź zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu i go przekroczysz - nie podlegasz karze.

Starosta mogileńsi Bartosz Nowacki w związku z trwającą sytuacją zagrożenia koronawirusem, skierował 13 marca do mieszkańców apel, który zawiera kilka ważnych, praktycznych informacji, także dla osób załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji.

Starosta prosi o ograniczenie osobistych wizyt osobistych w Wydziale Komunikacji Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Mogilnie. - Zachęcam, aby zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu uprzednio zarejestrowanego na terytorium RP, dokonywać za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, które przyjeżdżają z zagranicy i chcą zarejestrować pojazdy. Decyzją starosty mogileńskiego, wszystkie osoby, którym 30-dniowy termin załatwienia sprawy przypada w dniach 13 marca 2020 r. - do 1 kwietnia 2020 r. nie będą podlegać karze. Podobnie wygląda sytuacja w odniesieniu do zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Starosta Bartosz Nowacki prosi również o ograniczenie odbioru stałych dowodów rejestracyjnych.

Informacje w sprawach z zakresu Wydziału Komunikacji udzielane będą drogą telefoniczną lub elektroniczną:

* sprawy związane z rejestracją pojazdów: (52) 318-50-90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* sprawy związane z transportem: (52) 318-50-90

* sprawy związane z prawem jazdy: (52) 318-50-91, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marek Holak, 15 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.