Przez cały świąteczny poniedziałek znak drogowy przeleżał sobie złamany na chodniku   fot. Marek Holak

Ulica Jagiełły to droga wojewódzka. Według naszych informacji uzyskanych w mogileńskim ratuszu, w środę 5 maja znak zostanie przywrócony na swoje miejsce przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zdjęcie zrobiliśmy w poniedziałek 3 maja w południe na ul. Jagiełły w Mogilnie. Złamany znak drogowy to prawdopodobnie pozostałość po jakimś nocnym chuligańskim wybryku z 2 na 3 maja. Znak na pewno nie został złamany w wyniku na przykład uderzenia samochodu, bo nie było na nim żadnego śladu po uderzeniu. Znak po prostu został złamany tuż przy powierzchni chodnika i raczej musiało się to stać w nocy.

Ulica Jagiełły to droga wojewódzka. Według naszych informacji uzyskanych w mogileńskim ratuszu, w środę 5 maja znak zostanie przywrócony na swoje miejsce przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Znak drogowy to F-10 - kierunki na pasach ruchu. Znak wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu. I tak znak informował, że z lewego pasa ul. Jagiełły skręcamy w lewo na rynek, a prawym pasem jedziemy prosto ul. Jagiełły i dalej.

Być może uda się także namierzyć na miejskich kamerach monitoringu sprawcę bądź sprawców tego chuligańskiego zachowania. Chociaż nie wiadomo, czy po sobotnio - niedzielnym ulewnym deszczu jakość obrazu z kamer na to pozwoli.

Marek Holak, 3 V 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.