Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dyrektor bydgoskiego Oddziału GDDKiA Sebastian Borowiak podpisuje umowę z przedstawicielem konsorcjum "Trakt" na na opracowanie dokumentacji obwodnicy Strzelna fot. arch. GDDKiA

Po przeanalizowaniu ofert złożonych w grudniu 2020 r., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy wybrała wykonawcę, który zaprojektuje przebieg i opracuje dokumentację obwodnicy Strzelna. Projekt wykona konsorcjum firm Trakt sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz Trakt sp. z o. o. (partner). Oferta zwycięskiego konsorcjum dla obwodnicy Strzelna wynosi 1.996.167 zł. 

12 maja dyrektor bydgoskiego Oddziału GDDKiA Sebastian Borowiak podpisał umowę w czasie konferencji prasowej online z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury Rafała Webera i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. - Program budowy 100 obwodnic wchodzi w kolejną fazę w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś rozpoczynają się prace przy dokumentacji projektowej dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego. Obwodnice te wyprowadzą ruch tranzytowy, co wpłynie na komfort życia mieszkańców tych miejscowości - powiedział Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga krajowa nr 62, gdzie będą budowane obwodnice Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego, łączy południową część województwa kujawsko-pomorskiego w jedną całość. Tym samym budowa tak długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji i wyprowadzenie ruchu szczególnie samochodów ciężarowych z miasta staje się z dnia na dzień bardziej realna.

Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z ich uzyskaniem.  

Obwodnica powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Okres przygotowawczy dla obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025-2029. Inwestycja związana z budową obwodnicy będzie realizowana przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Magdalena Lachowicz, 14 V 2021

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.