Dyrektor bydgoskiego Oddziału GDDKiA Sebastian Borowiak podpisuje umowę z przedstawicielem konsorcjum "Trakt" na na opracowanie dokumentacji obwodnicy Strzelna fot. arch. GDDKiA

Po przeanalizowaniu ofert złożonych w grudniu 2020 r., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy wybrała wykonawcę, który zaprojektuje przebieg i opracuje dokumentację obwodnicy Strzelna. Projekt wykona konsorcjum firm Trakt sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz Trakt sp. z o. o. (partner). Oferta zwycięskiego konsorcjum dla obwodnicy Strzelna wynosi 1.996.167 zł. 

12 maja dyrektor bydgoskiego Oddziału GDDKiA Sebastian Borowiak podpisał umowę w czasie konferencji prasowej online z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury Rafała Webera i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. - Program budowy 100 obwodnic wchodzi w kolejną fazę w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś rozpoczynają się prace przy dokumentacji projektowej dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego. Obwodnice te wyprowadzą ruch tranzytowy, co wpłynie na komfort życia mieszkańców tych miejscowości - powiedział Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga krajowa nr 62, gdzie będą budowane obwodnice Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego, łączy południową część województwa kujawsko-pomorskiego w jedną całość. Tym samym budowa tak długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji i wyprowadzenie ruchu szczególnie samochodów ciężarowych z miasta staje się z dnia na dzień bardziej realna.

Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z ich uzyskaniem.  

Obwodnica powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Okres przygotowawczy dla obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025-2029. Inwestycja związana z budową obwodnicy będzie realizowana przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Magdalena Lachowicz, 14 V 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.