Dzisiaj do południa gabloty MDK były tak rozstawione, ale chyba nie jest to ostateczne rozwiązanie   fot. Marek Holak

Po pojawieniu się ogródka ze stolikami nie ma miejsca dla gablot MDK przy pl. Wolności. Gdzie by je nie postawić, zawsze zasłaniają witryny sklepowe.

Kilka dni temu, w czwartek, 20 maja pisaliśmy o powstającym na pl. Wolności ogródku ze stolikami dla znajdującej się tam lodziarni. Teren został już wyłożony kostką betonową i ogrodzony. Dyrektor MDK Jan Szymański wyraził zgodę, by stojące tam od wielu lat gabloty informacyjne przesunąć nieco w kierunku księgarni. Dwie gabloty stanęły praktycznie na przeciwko sklepu obuwniczego.

W weekend zauważyliśmy jednak, że jedna z gablot została przesunięta jeszcze bardziej i stanęła na wysokości sklepu odzieżowego. Jak ustaliliśmy właściciele obydwu sklepów - obuwniczego i odzieżowego są niezadowoleni, że gabloty miałyby im teraz zasłaniać witryny sklepowe, które dla jadących przez miasto nie będą widoczne.

Dyrektor MDK Jan Szymański powiedział nam, że nie jest to ostateczne ustawienie gablot i ma się dla nich znaleźć w tej części pl. Wolności takie miejsce, by nie kolidowało witrynom sklepowym.

Marek Holak, 24 V 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.