Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ulica Konopnickiej w tym miejscu prowadzi pod wiaduktem. Nie zawsze wieczorami jest tutaj bezpiecznie.   fot. Marek Holak

Za to prośba mieszkańców o zamontowanie kamery miejskiego monitoringu na plantach w Mogilnie, została załatwiona szybko. Burmistrz Duszyński zaproponował w zmianach budżetowych na ten cel 31.000 zł.

Radna Barbara Lech dziękowała burmistrzowi podczas poniedziałkowych komisji Rady Miejskiej w Mogilnie za szybką reakcję na list mieszkańców i handlujących na plantach. Miesiąc temu prosili oni burmistrza o zamontowanie kamery na plantach (Aleje Niepodległości), gdyż często zwłaszcza w późniejszych godzinach jest tam niebezpiecznie, zbierają się młodzi ludzie, piją, załatwiają się, jest brudno oraz mnożą się szczury i myszy.

 W zmianach budżetowych na środową sesję RM 23 czerwca, burmistrz zaproponował przeznaczenie na dodatkową kamerę miejskiego monitoringu kwotę 31.000 zł.

Przy okazji dyskusji radny Karol Nawrot zwrócił uwagę na konieczność zamontowania kamery monitoringu jeszcze w innym miejscu, w pobliżu miejsca, gdzie pod wiaduktem kolejowym biegnie ul. Konopnicka. Jego zdaniem tam też jest taki punkt mało bezpieczny. Radny jakby nie rozwijał tego wątku, ale rzeczywiście zwłaszcza wieczorami także gromadzą się tam młodzi ludzie. Zaczepiają, piją alkohol, nie jest to do końca bezpieczne miejsce. Jest też mało doświetlone, co umożliwia zbieranie się na ulicy pod samym wiaduktem. O tym, że jest to miejsce mało widoczne świadczą także popisane bazgrołami ściany, zaledwie kilka lat temu odnawianego i modernizowanego wiaduktu kolejowego.

Przypomnijmy, że w najbliższych miesiącach ul. Konopnicka, na odcinku od ul. Padniewskiej wzdłuż torów kolejowych do ul. Kilińskiego ma otrzymać nowy dywanik asfaltowy. W tej chwili trwa w ratuszu procedura wyłaniania wykonawcy robót.

Marek Holak, 22 VI 2021

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.