Lampy uliczne w Marcinkowie od wielu już dni nie świecą w nocy (zdjęcie poglądowe) fot. Justyna Kulpińska

Burze, które niespełna dwa tygodnie temu przemieszczały się przez powiat mogileński dały się we znaki m.in. mieszkańcom Marcinkowa (gm. Mogilno). Właśnie wtedy doszło do awarii oświetlenia ulicznego, której do tej pory nie udało się usunąć.

- Nie mamy oświetlenia na dwóch ulicach: od strony dworca w stronę Gębic oraz w stronę szkoły. Dzwoniłem już do gminy, jednak nadal nic się nie dziele. W nocy w dalszym ciągu jest tam ciemno - poinformował naszą redakcję zaniepokojony mieszkaniec Marcinkowa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z inspektorem Mateuszem Lisieckim z wydziału gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska w mogileńskim ratuszu, który potwierdził, że do awarii doszło 20 lipca i już wtedy do Enea Oświetlenie trafiło stosowne zgłoszenie. Kolejne wystosowano 26 lipca oraz ponowiono je dzisiaj, 29 lipca. - Dodatkowo smsy do wykonawcy wysłane zostały 20 i 22 lipca. Było też kilka rozmów telefonicznych. Liczę, że awaria zostanie usunięta jak najszybciej - tłumaczył Mateusz Lisiecki. Z informacji, które uzyskał wynika, że usterka ma poważniejszy wymiar.

Elżbieta Darol-Matuszewska, rzeczniczka prasowa spółek grupy Enea, odpowiedzialna za przekazywanie informacji dotyczących oświetlenia, twierdzi natomiast, że zgłoszenie trafiło do przedsiębiorstwa w miniony poniedziałek. - Dostaliśmy zgłoszenie od mieszkańca i niemal równocześnie z gminy, ponieważ możemy realizować zadania dopiero po informacji przekazanej właśnie przez nią. Nasi pracownicy najpóźniej do poniedziałku naprawią awarię. Jeżeli na miejscu okaże się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana to potrwa to dłużej - wyjaśniała.

Justyna Kulpińska, 29 VII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.