Prace na ul. Mickiewicza   fot. Marek Holak

Kontynuowany jest remont ulic w Mogilnie, których właścicielem jest gmina Mogilno. Przypomnijmy, że radni Rady Miejskiej na wniosek burmistrza Leszka Duszyńskiego przeznaczyli na remonty ponad 1.800.000 zł. Na razie prace prowadzone były na ul. Słowackiego i ul. Konopnickiej.

Obecnie kierowcy muszą uważać na ul. Mickiewicza, gdzie sfrezowana została dotychczasowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku od pl. Wolności do stadionu należącego do spółki Mogilno Sport. Prace trwają w ulicy także przy studzienkach, dlatego kierowcy jadący ulicą muszą uważać na stojące w różnych miejscach jezdni pachołki. Czujni muszą także piesi (choć ta uwaga dotyczy także kierowców), bo wraz ze zdarciem asfaltu zniknęły pomalowane pasy na przejściach dla pieszych. O tym, że są tam przejścia informują tylko znaki drogowe.

Podobna sytuacja panuje na ul. Kilińskiego - na krótkim, ale newralgicznym dla płynności ruchu w zachodniej części miasta - odcinku między zjazdem z wiaduktu a ul. Konopnickiej. Tu także został sfrezowany dotychczasowy asfalt i wykonywana będzie nowa nakładka bitumiczna.

 

Remont ul. Kilińskiego w Mogilnie fot. Marek Holak

 

Prace po wygraniu przetargu wykonuje na obydwu ulicach firma Inodrog z Inowrocławia.

Marek Holak, 19 VIII 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.