Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dodatek zmarli
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele GDDKiA oraz przedstawiciele biura projektowego fot. Magdalena Lachowicz

21 września w Urzędzie Miejskim w Strzelnie odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące opracowania projektowego dla obwodnicy Strzelna na etapie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym z elementami Koncepcji Programowej.

REKLAMA
Zatrudnimy montera

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z rozpoczęciem prac projektowych w zakresie opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla zadania pod nazwą Budowa obwodnicy Strzelna z programu Budowy 100 Obwodnic GDDKiA wraz z Biurem Projektów TRAKT sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Katowicach.

 

Na spotkanie przybyli zainteresowani mieszkańcy oraz władze gminy fot. Magdalena Lachowicz

 

Podczas spotkania z przedstawicielami GDDKiA oraz projektantami mieszkańcy mogli zapoznać się z proponowanymi wariantami przebiegu obwodnicy wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego, jak również wyrazić w ankietach opinie na temat preferencji dotyczącej przebiegu drogi. W ankietach można również zgłosić wnioski dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych.

 

Mieszkańcy dyskutowali nad proponowanymi wariantami przebiegu obwodnicy Strzelna fot. Magdalena Lachowicz

 

Co bardzo ważne, na mocy decyzji ZRID, gdy stanie się ona ostateczna, nieruchomości zajęte pod pas drogowy do budowy obwodnicy staną się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa. Dotychczasowym właścicielom przysługiwać będzie odszkodowanie za zajętą nieruchomość lub jej część. Postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania jest wszczynane przez wojewodę z urzędu, co oznacza że, właściciele nieruchomości nie muszą czynić żadnych dodatkowych starań, aby odszkodowanie otrzymać. Decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje wojewoda w oparciu o operat szacunkowy opracowany przez uprawionego rzeczoznawcę majątkowego, powołanego przez wojewodę. Rzeczoznawca majątkowy będąc na oględzinach nie ma obowiązku informowania o tym właściciela.

Szerzej w papierowym oraz elektronicznym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 23 września.

Magdalena Lachowicz, 22 IX 2021

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.