Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na odcinku drogi powiatowej w Miradzu nie sposób przejechać samochodem omijając dziury. Jest ich tak dużo, że kierowcy zmuszeni są wjeżdżać w dziury ryzykując urwaniem kół, czy zawieszenia samochodu fot. Paweł Lachowicz

Zimą powstaje najwięcej zniszczeń nawierzchni dróg, szczególnie bitumicznych. Tegoroczna zima, chociaż nie taka mroźna jak w latach 80. XX wieku, to jednak zniszczyła większość dróg.

REKLAMA

DZIURA NA DZIURZE

Pierwsze oględziny przeprowadzone w okresie pozimowym ujawniły uszkodzenia na wielu odcinkach dróg powiatowych na terenie powiatu mogileńskiego. Jedną z nich jest droga powiatowa Strzelno-Wójcin, szczególnie na odcinku w Miradzu (gm. Strzelno). Kierowcy narzekają na wielkie dziury oraz według nich w niewłaściwy sposób prowadzone łatanie dziur. - Ta droga niby asfaltowa, a jedzie się po niej, jak po bruku, a może i gorzej. Część drogi zrobili w ubiegłym roku, a ten odcinek, najbardziej zniszczony zostawili. Tutaj można koła urwać, albo i całe zawieszenie samochodu - komentują nasi rozmówcy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku powiat mogileński przeprowadził generalny remont tej drogi, ale tylko na dwukilometrowym odcinku Miradz-Nowa Wieś. Całkowity koszt inwestycji wyniósł wówczas 1.313.059,55 zł brutto i sfinansowany był z budżetu powiatu z 50% dofinansowaniem Krajowego Funduszu Dróg Samorządowych. O konieczny remont drogi na całej jej długości wielokrotnie apelowali nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także turyści odwiedzający Przyjezierze w okresie letnim oraz radni gminni i powiatowi.

STAROSTA OBIECUJE REMONT W TYM ROKU

Już wtedy samorządowcy powiatowi zapowiadali, że jeśli powiat uzyska dofinansowanie, to w tym roku przeprowadzi remont pozostałego odcinka tej drogi. Starosta mogileński Tomasz Krzesiński powiedział nam, że powiat otrzymał dofinansowanie na remont tego odcinka drogi w kwocie 2.400.000 zł. Droga zostanie kompletnie przebudowana od Zofijówki do Miradza z włączeniem zniszczonego odcinka drogi w samym Miradzu. - Są to pieniądze na ten zniszczony odcinek w Miradzu, więc ta droga będzie zrobiona cała. Zostanie nam jeszcze tylko odcinek od Wójcina do Kownat i zamkniemy remont drogi na całej jej długości - mówi reporterowi starosta Krzesiński.

 

Tak na chwilę obecną wygląda droga powiatowa na odcinku w Miradzu fot. Paweł Lachowicz

 

24 marca odbędzie się przetarg na wykonanie nakładek na drogach powiatowych, a przetarg na remonty cząstkowe dróg powiatowych odbędzie się 30 marca.

Paweł Lachowicz, 18 III 2022

 

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.