fot. Inez Padowska

Mieszkańcy Mogilna od dawna narzekają na brak miejsc parkingowych. Jakby tego było mało, na największym parkingu w centralnej części Mogilna, tak jak co roku znowu zostanie rozłożona karuzela.

REKLAMA

Parking, który znajduje się na styku ul. Hallera i ul. Ogrodowej z wjazdem od ul. Ogrodowej, na co dzień jest oblegany przez mieszkańców. Wiele osób każdego dnia zostawia tam swoje auta, gdy przyjeżdża do pracy lub idzie na zakupy. Nie od dziś mieszkańcy twierdzą, że parkingów na terenie Mogilna jest za mało, a dodatkowo część z nich jest płatna. Ten parking jest darmowy i w godzinach pracy - zapełniony samochodami. To właśnie tu niebawem zostanie rozłożona karuzela, która uniemożliwi na dłuższy czas korzystanie z placu. Parking nieczynny jest od środy 20 kwietnia godz. 7.00, aż do wtorku 10 maja godz. 20.00.

Wielu mieszkańców Mogilna nie jest zadowolonych z takiego rozwiązania. Zastanawiają się, dlaczego karuzela nie może zostać rozłożona na parkingu przy amfiteatrze w parku miejskim lub na parkingu za halą widowiskowo-sportową.

Inez Padowska, 21 IV 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.