Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Masą bitumiczną zostały zalane nie tylko dziury i wystające z nich pręty, ale także szyny nieczynnego przejazdu kolejowego fot. Inez Padowska

Choć przejazd należy do PKP, z prośbą o jego naprawienie wystąpił do Zarządu Dróg Powiatowych przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski. Radny lewicy mówi, że dłużej nie można było narażać bezpieczeństwa mieszkańców na feralnym przejeździe i czekać aż PKP przejazd naprawi. PKP nie wyklucza za to całkowitej likwidacji przejazdu.

REKLAMA

24 kwietnia pisaliśmy o niebezpiecznym przejeździe kolejowym nieczynnej lini kolejowej Mogilno - Strzelno na ul. 900-lecia w Mogilnie. Z przejazdu, gdzie popękały płyty betonowe wystawały pręty, które były zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu. O sprawie pisaliśmy tutaj:

http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-na-drogach/5501-na-przejezdzie-kolejowym-wystaja-prety

Kwestię przejazdu poruszył także podczas komisji Rady Miejskiej w Mogilnie radny Przemysław Majcherkiewicz. Przejazd znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 254, jednak należy do PKP i naprawa niebezpiecznego przejazdu leżała w gestii PKP. Zastępca burmistrza Mogilna Jarosław Ciesielski mówił na komisji, że przejazd kolejowy stwarza niebezpieczeństwo. - Sytuacja jest dramatyczna. Ten temat wciąż jest poruszany z PKP. Są różne pomysły z ich strony ale ostatecznie jest tak jak państwo widzicie. Ponownie wyślemy pismo, wskazując również na to, że jest to miejsce potencjalnie niebezpieczne - tłumaczył.

Z kolei Agnieszka Jurewicz z PKP S.A., poinformowała nas, że w sprawie przejazdu, zwrócił się tylko do nich w 2019 roku, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Złożony wniosek dotyczył prośby o jego naprawienie. Od tego czasu oprócz tego pisma, do PKP nie wpłynęło żadne zgłoszenie na ten temat. Ponadto, jak nas poinformowała, PKP rozważa możliwość likwidacji niebezpiecznego przejazdu kolejowego.

Jak się dowiedzieliśmy, w środę 26 kwietnia przejazd kolejowy został ostatecznie zalany masą bitumiczną, przez pracowników, którzy remontowali ul. Niezłomnych w Mogilnie. Z taką prośbą wystąpił do dyrektorki Zarządu Dróg Powiatowych, przewodniczący Rady Powiatu Mogilno Robert Musidłowski. Poinformował nas, że skoro nikt nie chce nic zdziałać w tej sprawie, a PKP od dłuższego czasu nie interweniuje, to należy podjąć działania, które umożliwią i zagwarantują mieszkańcom bezpieczny przejazd przez tory.

Inez Padowska, 30 IV 2022

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.