Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Powykręcane we wszystkie strony tabliczki z nazwami ulic. Znak stoi przy wejsciu na planty od storny ulicy Kościuszki.   fot. Marek Holak

Radny Majcherkiewicz wskazał na: uschnięte drzewa w parku, ciągle nieczynną fontannę, śmierdzącą i prawie przelewającą się brzydulę wzdluż ulicy Wodnej oraz na przykład tego, jak wiatr rządzi tabliczkami z nazwami ulic, a urzędnicy tego nie dostrzegają, bo po parku i mieście nie chodzą pieszo.

ZANIEDBANY PARK

Zdaniem radnego Przemysława Majcherkiewicza, park miejski w Mogilnie w dużym stopniu jest obecnie zdewastowany. Mówił o tym podczas prac komisji Rady Miejskiej w poniedziałek, 20 czerwca. Burmistrza Leszka Duszyńskiego nie było podczas obrad komisji, był jednak obecny jego zastępca Jarosław Ciesielski. Radny chciał zaprosić burmistrza na spacer po Mogilnie, po parku miejskim. Mówił, że chciałby burmistrzowi pokazać na przykład opalikowane platany, a w środku uschnięte drzewka, chciałby pokazać 3 kompletnie suche brzozy i 1 lipę kompletnie suchą. Nikt tymi drzewami w parku się nie interesuje.

Mówił także o trwającej w nieskończoność modernizacji fontanny. Zwrócił uwagę, że kiedykolwiek nie przebywa w pobliżu fontanny, nigdy nie ma tam żadnego pracownika. Przypomnijmy, że fontanna jest nieczynna już drugi rok z rzędu.

Kolejnym miejscem, gdzie chciałby zaprowadzić burmistrza jest stan brzyduli wzdłuż ulicy Wodnej w parku. Jest tam podwyższony stan śmierdzącej wody, a właściwie ścieków z pływającymi po powierzchni wody osadami z dna rowu. Woda w rowie wygląda tak, jakby ktoś tam rozlał mleko. O brzyduli mówił także radny Waldemar Krystkowiak, pytając, czy ktoś tam w ogóle czyści przepusty pod plantami, czy są one drożne, itp.

W Mogilnie, przy zejściu z ulicy Kościuszki na mogileńskie planty, stoi metalowy słupek z dowieszonymi tabliczkami, wskazującymi nazwy ulic i ich kierunki. Żadna z tabliczek nie pokazuje prawidłowo kierunku ulicy. Tabliczka z ulicą Narutowicza wskazuje po skosie na ratusz. Jedna tabliczka z ulicą Kościuszki, która powinna wskazywać kierunek na Stawiska - skierowana jest na planty, a druga z nazwą ulicy Kościuszki skierowana jest na nieczynną fontannę. Radny uznał to za przykład niechlujstwa, gdyż trwa to od 3-4 miesięcy i jakoś cały czas nie można tabliczek przymocować prawidłowo. Tak, by wiatr ich nie przekręcał na wszystkie strony.

REKLAMA

WYSIĄŚĆ Z SAMOCHODÓW

Zastępca burmistrza Jarosław Ciesielski uznał uwagę radnego w sprawie suchych drzew czy powykręcanych tabliczek za cenną. Przemysław Majcherkiewicz dziwił się jednak, że znak z tabliczkami stoi tak blisko ratusza i nikt tego nie widzi. Proponował, by urzędnicy chodzili więcej pieszo, a nie tylko jeździli samochodami.

Jeżeli chodzi o fontannę, to dyrektor wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego Łukasz Kuntowski zaznaczył, że wykonawca ma pół roku na wykonanie prac, czyli musi je ukończyć do połowy sierpnia. Wykonawcą jest firma Water Control z Rawicza. Wiceburmistrz Ciesielski zapewnił radnych, że fontanna jest pod codziennym nadzorem burmistrza Duszyńskiego i dyrektora Kuntowskiego. W tej chwili na placu modernizacji fontanny trwają próby obciążeniowe i próby szczelności.

Już wcześniej, dyrektor Kontowski poinformowal Pałuki, że wykonawca realizuje planowane prace. W ostatnim czasie dokończył roboty ziemne, poprowadził rurociągi od budynku technicznego do niecki fontanny, wykonał opaskę rurociągu wokół niecki fontanny, wykonał przejścia w ścianach fontanny pod układy dysz, zdemontował resztę opraw i dysz przewidzianych do remontu, wyprowadził instalację rurociągową w fundamencie budynku technologicznego. Wykonawca planuje przystąpić do prac przy budynku technologicznym oraz do pozostałych prac elektrycznych.

Marek Holak, 21 VI 2022

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.