Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Komandor XVI Rajdu Weteranów Szos - Krzysztof Witczak   fot. Marek Holak

Najstarszym zgłoszonym autem jest inowrocławskie "Renault NN Torpedo" z 1927 roku. Natomiast wśród motocykli najstarszym zgłoszonym pojazdem jest - motocykl BSA 770 z powiatu radziejowskiego. Ma równe 100 lat.

W sobotę i niedzielę 25 i 26 czerwca organizowana jest w powiecie mogileńskim XVI edycja Rajdu Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej. W 2020 roku i 2021 roku rajdy się nie odbyły, między innymi ze względu na pandemię. W tym roku rajd organizuje jak zawsze Stowarzyszenie Motoklasyczni, z dużą grupa instytucji, które pomagają przy organizacji imprezy, m.in.: Urzędy Gmin z Mogilna, Strzelna i Jezior Wielkich, Mogileński Dom Kultury, spółka gminna Mogilno Sport, Dom Kultury w Strzelnie i Nadleśnictwo w Miradzu.

REKLAMA

SOBOTA, 25 CZERWCA

Rozpoczęcie rajdu nastąpi w sobotę, 25 czerwca 9.00, na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej w Mogilnie. Towarzyszyć mu będzie odprawa zawodników na starcie. Do startu zostaną dopuszczone pojady, które zostały wyprodukowane przed 31 grudnia 1989 roku, te zarejestrowane jako zabytkowe, a w drodze wyjątku będące egzemplarzami unikatowymi lub kolekcjonerskimi. O ich dopuszczeniu do udziału decyduje organizator.
Tuż po oficjalnym rozpoczęciu imprezy o 9.30 wystartuje pierwsza załoga do rajdu turystycznego na orientację. Trasa będzie wyznaczona na drogach gminy Mogilno, Strzelno i Jeziora Wielkie, a towarzyszyć jej będą takie atrakcje jak konkursy, zagadki, próby jazdy sprawnościowej i posiłek regeneracyjny. Zakończenie trasy pierwszej załogi, planowane jest na godzinę 16.00. Meta będzie znajdować się w Przyjezierzu.

Komandor rajdu Krzysztof Witczak z Mogilna powiedział nam, że podczas sobotniego przejazdu trasą rajdu uczestniczące w nim klasyki będzie można ujrzeć m.in. w miejscowościach: Mogilno, Strzelno, Sławsko Dolne, Gębice, Rzadkwin, Ciencisko, Łąkie, Górki, Bielice, Miradz i Przyjezierz. W rajdzie wystartuje 90 aut i 5 motocykli. Najstarszym zgłoszonym autem jest inowrocławskie "Renault NN Torpedo: z 1927 roku, a w kategorii motocykli jest to - motocykl BSA 770 z powiatu radziejowskiego. Ma równe 100 lat!

Listę startową możesz zobaczyć tutaj.

NIEDZIELA, 26 CZERWCA

Rozpoczęcie imprezy w niedzielę, 26 czerwca planowan jest na godzinę 11.00, także przy hali widowiskowo - sportowej w Mogilnie. Podczas niedzielnej wystawy klasyków, organizatorzy liczą na około 120-130 uczestników.

Na pierwszy rzut organizatorzy wybrali konkurs elegancji, czyli na najpiękniejszy pojazd i strój z minionych lat. Mieszkańcy będą mogli korzystać z takich atrakcji jak: przejażdżka zabytkowym autobusem, pokazy, wystepy artystyczne, konkursy z upominkami dla publiczności.

O godzinie 13.00 nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników i uhonorowanie zwycięzców rajdu, a o 14.00 zakończenie rajdu.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Tygodnik Lokalny Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Inez Padowska, 24 VI 2022

Reklama na stronie

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.