Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zaplanowana zmiana organizacji ruchu (objazd ze Strzelna do Kobylnik i Kruszwicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy rozbuduje i wzmocni drogę krajową nr 62 na odcinku Strzelno - Kobylniki. Droga zostanie poszerzona do 7 metrów i wzmocniona na odcinku około 10 km. Częściowo zostanie poprowadzona nowym śladem. Kierowców czekają utrudnienia.

Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma Transpol Lider z Inowrocławia na kwotę 48.400. 433,24 zł. W ramach zadania nastąpi rozbudowa istniejącej drogi krajowej nr 62 o długości 10 km i poszerzenie jej do szerokości 7 m. Wykonana zostanie korekta profilu drogi, łuków, przebudowa skrzyżowań wraz z wykonaniem lewoskrętów, budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2448C w Stodólnie (gm. Strzelno), budowa chodników, oświetlenia i zatok autobusowych. Droga zostanie częściowo poprowadzona nowym śladem. Oznacza to, że znajdujące się po drodze miejscowości Stodólno (gm. Strzelno) i Sławsk Wielki (gm. Kruszwica) doczekają się obwodnic. Inwestycja uwzględnia także nasadzenia ponad 1.300 drzew i ponad 5.000 krzewów.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Wykonawca ma 15 miesięcy na wykonanie zadania, z wyłączeniem okresu zimowego od 15 grudnia do 15 marca. Przewidywany termin ukończenia prac IV kwartał przyszłego roku.

Obecnie w związku z prowadzonymi pracami na odcinku Strzelno-Kobylniki kierowców czeka zmiana organizacji ruchu. Wykonawca inwestycji poinformował, że zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowa zmiana organizacji ruchu rozpocznie się 9 września. Kierowcy od tego dnia nie pojadą ze Strzelna do Kobylnik i dalej do Kruszwicy starą trasą przez Stodólno i Sławsk Wielki. Na rondzie przy wyjeździe ze Strzelna skierują się na drogę krajową nr 15 przez Markowice i Tupadły. W Tupadłach skierują się prosto na Kobylniki i dalej dojadą do Kruszwicy.

Magdalena Lachowicz, 5 IX 2022

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.