Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Z dnia na dzień ronda nabierają kształtu fot. Magdalena Lachowicz

Wstępnie planowano, że inwestycja przebudowy układu skrzyżowań DK15 i DK 25, czyli budowie dwóch rond w Strzelnie zakończy się pod koniec września. Dzisiaj już wiemy, że realizacja tego zadania znacznie się wydłuży. Obecnie termin oddania inwestycji określany jest na koniec roku.

Zgodnie z planem, w marcu rozpoczęła się w Strzelnie inwestycja polegająca na przebudowie układu skrzyżowań DK15 i DK 25, czyli budowie dwóch rond w mieście. Prace prowadzi firma Strabag. Od tego czasu prace przebiegały bez zakłóceń, aż do 11 kwietnia. Wtedy w trakcie prowadzonych robót ziemnych na skrzyżowaniu ulicy Powstania Wielkopolskiego i ulicy św. Ducha natrafiono w wykopie na ludzkie szczątki. Dokładnie miesiąc później, 11 maja pracownicy firmy budującej ronda w Strzelnie  natrafili na niewybuch. Wtedy prace kolejny raz zostały przerwane i po zabezpieczeniu terenu ponownie wznowione. Te liczne przeciwności spowodowały, że budowa rond się wydłuży w czasie. Chociaż prace na budowie idą pełną parą, to nie uda się inwestycji zakończyć we wrześniu.

 

Trwa przebudowa układu skrzyżowań DK15 i DK 25 w Strzelnie fot. Magdalena Lachowicz

 

Już w maju kierownik rejonu inowrocławskiego GDDKiA Arkadiusz Dzierbicki informował, że oficjalnie zakończenie robót zgodnie z umową powinno zakończyć się pod koniec września, ale prace z pewnością się przedłużą. - Trzeba brać pod uwagę fakt, że wystąpiły nieprzewidziane sytuacje podczas budowy, jakieś znaleziska, czy liczne kolizje, które nie były dokumentowane jeśli chodzi o przebudowę sieci. Szczerze powiem, że chcemy zamknąć tę inwestycję przed końcem roku - mówił Arkadiusz Dzierbicki.

 

Chociaż przy budowie rond trwają intensywne prace, inwestycji nie uda się zakończyć we wrześniu. Najbliższy termin jej realizacji to koniec roku fot. Magdalena Lachowicz

 

W związku z utrudnionym ruchem kołowym i pieszym w centrum miasta mieszkańcy są już nieco poirytowani. Cały czas mieli nadzieję, że z końcem września życie w mieście wróci na normalne tory. Wielokrotnie zadawali też pytania burmistrzowi Dariuszowi Chudzińskiemu, kiedy inwestycja zostanie zakończona. Burmistrz również przyznał, że budowa rond zakończy się pod koniec roku.

Magdalena Lachowicz, 23 IX 2022

Kalendarz 2023

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.