Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Projektant proponuje dwa warianty przebiegu obwodnicy Strzelna. Na mapie zaznaczone są na niebiesko i fiotelotow

Budowa obwodnicy Strzelna znajduje się obecnie na etapie opracowania Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej. W trakcie opracowywania studium konieczna jest organizacja spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Takie spotkanie odbędzie się w Strzelnie 27 października.

Pomimo braku wiary i licznych głosów zarówno mieszkańców gminy Strzelno, jak i kierowców przejeżdżających przez miasto, że obwodnica Strzelna jest tylko obiecanką wyborczą ministerstwo infrastruktury zapewnia, że obwodnica z całą pewnością powstanie. Jednak mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, że obwodnica ma powstać w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.  Okres przygotowawczy realizacji budowy obwodnicy przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025-2029. 

REKLAMA

NA ETAPIE STUDIUM

Obecnie budowa obwodnicy Strzelna znajduje się na I etapie opracowania Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego  dla zadania pod nazwą Budowa obwodnicy Strzelna z programu Budowy 100 Obwodnic. Studium opracowuje  Biuro Projektów TRAKT sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Katowicach. Celem Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego  z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R) jest wstępne określenie zakresu rzeczowego i finansowego przedsięwzięcia oraz ustalenie jego efektywności ekonomicznej; uściślenie przebiegu tras poszczególnych wariantów oraz ostateczne ustalenie typów oraz podstawowych parametrów technicznych obiektów budowlanych; dostarczenie informacji do podjęcia wstępnej decyzji inwestorskiej w sprawie celowości, zakresu i horyzontu czasowego realizacji zadania inwestycyjnego; umożliwienie uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Prace nad Studium Techniczno- Ekonomiczno – Środowiskowym z elementami Koncepcji Programowej wraz z opracowaniem materiałów do decyzji  o środowiskowych uwarunkowaniach potrwają do II kw. 2023 r.

 

Pierwsze konsultacje z mieszkańcami odbyły się we wrześniu ubiegłego roku fot. Magdalena Lachowicz

 

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy oraz Biuro Projektów TRAKT sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Katowicach organizują spotkanie informacyjne z mieszkańcami w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Strzelna. Celem spotkania jest poinformowanie społeczeństwa o planowanej budowie obwodnicy miasta. W trakcie spotkań mieszkańcy będą mogli za poznać się z rozważanymi wariantami przebiegu tras drogowych oraz zgłaszać swoje opinie i pytania. Ankiety do zgłoszenia opinii będą dostępne w trakcie spotkań. Spotkanie odbędzie się 27 października o 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

Wypełnione i podpisane ankiety będzie można złożyć podczas spotkania, lub przed upływem 14 dni wysłać drogą mailową lub tradycyjną na adres:

* Urząd Miasta i Gminy w Strzelnie, ul. Dr J. Cieślewicza 2, 88 320 Strzelno , adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* GDDKiA Oddział w Bydgoszczy, ul. Fordońska 6, 85 085 Bydgoszcz, adres e mail: sekretariat_byd @gddkia.gov.pl

Ankiety są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

Magdalena Lachowicz, 15 X 2022

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.