Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Widok na ulicę Przesmyk od strony ul. Jagiełły   fot. Marek Holak

To najkrótsza i najbardziej klimatyczna uliczka w Mogilnie. Aktualnie wykonywany jest projekt jej remontu.

REKLAMA

Ulica Przesmyk, to najkrótsza w Mogilnie ulica, ma tylko około 40 m długości. Łączy dwie ulice, które w tej chwili są remontowane, czyli ul. Sądową i ul. Jagiełły. Można powiedzieć, że jest to najkrótszy deptak Mogilna z nasilonym ruchem pieszych, gdyż praktycznie każdy, kto znajduje się w centrum miasta korzysta z tego przejścia. Blisko znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2. Poza tym z uliczki korzystają mieszkańcy, którzy pieszo przemieszczają się z centrum miasta w kierunku na Sójcze Wzgórze, czy do gminnego parkingu przy ul. Sądowej lub w kierunku odwrotnym. Jak informuje nas dyrektor wydziału gospodarki przestrzennej i komunalnej Arkadiusz Grobelski, na ulicy dopuszczony jest ruch pojazdów, jednak tylko do znajdujących się przy niej posesji.

Nawierzchnia uliczki jest w tej chwili w dużym stopniu zniszczona, a o jej naprawę monitowała radna Wioleta Michalak.

 

Widok na ulicę Przesmyk od strony ulicy Sądowej fot. Marek Holak

 

Aktualnie wykonywany jest projekt remontu ulicy. - Z uwagi na konieczność wykonania projektu (w trakcie) oraz z uwagi na zbliżającą się porę zimową remont nie zostanie wykonany w bieżącym roku - informuje dyrektor Grobelski. Remont będzie polegał na położeniu nowej nawierzchni, a szczegółowy zakres prac określony zostanie w projekcie. Wtedy będzie także znany koszt remontu.

Marek Holak, 15 X 2022

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.