Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss apeluje, by odwiedzając groby nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie zostawiać także przy grobach torebek z dokumentami i pieniędzmi. Strażnicy od 28 października do 3 listopada patrolować będą, w godzinach wieczornych oraz nocnych, rejon mogileńskiego cmentarza a także cmentarzy w Gębicach, Kwieciszewie i Wylatowie.

Prowadzona przez Straż Miejską w Mogilnie akcja Znicz, jak co roku poprzedzona będzie akcją Hiena. Jak mówi komendant Mirosław Kuss, strażnicy miejscy od 28 października do 3 listopada patrolować będą, w godzinach wieczornych oraz nocnych, rejon mogileńskiego cmentarza a także cmentarzy w miejscowościach: Gębice, Kwieciszewo oraz Wylatowo, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i prawidłowe parkowanie pojazdów, a także na osoby niszczące nagrobki oraz kradnące wiązanki i znicze.

REKLAMA

W dniu Wszystkich Świętych strażnicy miejscy apelują o korzystanie z dodatkowych miejsc parkingowych, utworzonych dzięki uprzejmości właścicieli i zarządców firm i instytucji na terenie:

* bazy PKS przy ul. Kościuszki,

* placu za bazą PKS, naprzeciw stacji paliw Nicole,

* placu po Centrum Hurtowym Pasz,

* stacji paliw Nicole,

* parkingu przy stacji PKN Orlen,

* parkingu po byłym Banku Gdańskim przy ul. Kościuszki

* parking na terenie firmy Insur Invest przy ul. Kościuszki,

* PW Taciak przy ul. Kościuszki,

* parkingu przy restauracji Boss przy ul. Kościuszki

* placu Zbych-Pol & Mobet,

* plac pani Chmielnik przy ul. Betonowej.

Ponadto, do dyspozycji kierowców są parkingi przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie.

Straż Miejska apeluje również, by w dniu 1 listopada nie parkować w miejscach, w których ustawione zostaną pachołki drogowe tj. przy bramach wjazdowych na teren mogileńskiego cmentarza oraz wzdłuż ul. Kościuszku.

- Odwiedzając groby nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie zostawiajmy bez nadzoru torebek z dokumentami i pieniędzmi. Szczególną uwagę zwracajmy również na dzieci, pamiętając, że winny być pod stałą i ścisłą opieką osób dorosłych. W ubiegłym roku akcja przebiegła na terenie miasta Mogilna bardzo spokojnie. Straż Miejska nie odnotowała żadnych przejawów wandalizmu czy prób kradzieży. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Da się tego dokonać tylko dzięki współpracy mieszkańców ze służbami - mówi komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss.

Marek Holak, 27 X 2022

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.