Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Magdalena Lachowicz

Drogi gminne na terenie miasta i gminy odśnieżane będą na wyraźne polecenie pracownika Urzędu Miejskiego Trzemeszna po otrzymaniu zgłoszeń z poszczególnych sołectw. Wykonanie odśnieżania nastąpi po ustaniu intensywnych opadów śniegu i nawałnic śnieżnych.

Gmina Trzemeszno przygotowuje się do zimowego utrzymania dróg. Sprawa omawiana była podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. W sezonie zimowym 2023 planuje utrzymanie dróg gminnych w zakresie odśnieżania przez firmy wyłonione w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi do końca listopada.

Aby umożliwić jak największy udział podmiotów mogących uczestniczyć w postępowaniu przetargowym gmina dopuszcza składanie ofert częściowych na wykonywanie zadania. Podyktowane jest to, jak mówi burmistrz Krzysztof Dereziński,  względami organizacyjnymi mającymi na celu usprawnienie i logistykę tego typu działań operacyjnych. Z tego powodu zakłada się podział gminy na dwie części: wschodnią i zachodnią.

REKLAMA

Cześć I obejmuje sołectwa: Kamieniec, Szydłowo, Trzemżal, Miława, Ostrowite, Mijanowo, Popielewo, Zieleń, Miaty i Wymysłowo, których łączna długość dróg do utrzymania zimowego wynosi 71,15 km.

Część II obejmuje sołectwa: Cytrynowo, Duszno, Grabowo, Gołąbki, Jastrzębowo, Kozłowo, Kruchowo, Lubiń, Ławki, Niewolno i Wydartowo, których łączna długość dróg do utrzymania zimowego wynosi 98 km.

Część III obejmuje zadania zimowego utrzymania w zakresie odśnieżania ulic, chodników, placów, a także zwalczanie gołoledzi na terenie miasta Trzemeszna. Utrzymaniem zimowym objęte są wszystkie ulice gminne o łącznej długości 25 km.

Rozliczenia finansowe będą dokonywane w oparciu o rzeczywisty, faktyczny wymiar prowadzonej usługi potwierdzony przez sołtysa zgodnie z warunkami przyjętej oferty w wyniku prowadzonego postępowania przetargowego.

Warto dodać, że do końca bieżącego roku zadanie zimowego utrzymania dróg gminnych wykonuje w części pierwszej i drugiej firma PolBud Polak Sp. z o. o. z  Wyrobków (gm. Mogilno). W części trzeciej (miasto) firma Remondis Aqua Trzemeszno Sp. z o.o.

Drogi gminne na terenie miasta i gminy odśnieżane będą na wyraźne polecenie pracownika Urzędu Miejskiego Trzemeszna po otrzymaniu zgłoszeń z poszczególnych sołectw. Wykonanie odśnieżania nastąpi po ustaniu intensywnych opadów śniegu i nawałnic śnieżnych. Koordynatorem i osobą nadzorującą zimowe utrzymanie dróg gminnych z ramienia UM Trzemeszna jest kierownik referatu inwestycyjnego Norbert Dombek, tel. 61-415-43-06.

Magdalena Lachowicz, 15 XI 2022

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.