Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

To niebezpieczne przejście dla pieszych zlokalizowane naprzeciwko marketu, po modernizacji ul. Padniewskiej zostanie zlikwidowane fot. Marek Holak

Modernizacja ul. Padniewskiej w Mogilnie potrwa 16 miesięcy, gdzieś do połowy 2024 roku. Jedną z najważniejszych zmian będzie likwidacja przejścia dla pieszych na wysokości "Twojego Marketu". Przejście zlokalizowane w tym miejscu, w wyniku coraz większego natężenia ruchu samochodowego do dzielnicy przemysłowej zachodniego Mogilna - staje się coraz bardziej niebezpieczne dla przechodniów. Po modernizacji przejście zostanie przesunięte za wylot z ul. Przemysłowej i będzie przecinać wysepkę, zlokalizowaną w tym miejscu na ul. Padniewskiej.

8 FIRM ZŁOŻYŁO OFERTY

Trzy razy przesuwany był przez Zarząd Dróg Powiatowych w Mogilnie ostateczny termin składania ofert w przetargu na przebudowę ul. Padniewskiej w Mogilnie i budowę wzdłuż niej ścieżki pieszo-rowerowej. Początkowo był to 2 stycznia, ostatecznie termin przesunięto na 17 stycznia. Jak powiedział nam starosta Tomasz Krzesiński, jedynym powodem takiego postępowania była ogromna ilość pytań ze strony potencjalnych firm zainteresowanych przetargiem.

Po otwarciu ofert okazało się, że w przetargu wystartowało 8 firm - w tej chwili trwa sprawdzanie ofert. Co ciekawe, 7 z nich zaproponowało ceny niższe, niż kwota otrzymana przez powiat mogileński z Polskiego Ładu na remont ul. Padniewskiej (około 17.000.000 złotych - 98% dofinansowania kosztów inwestycji.).

Najniższa kwotę zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog z Inowrocławia - 13.169.074,78 zł. Kolejne to: Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. z Nakła nad Notecią - 14.182.667,15 zł; Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa - 15.225.960,22 zł; Drogomex sp. z o.o. z Pruszkowa - 15.309.234,06 zł; Tamax-Bis Budownictwo z Dąbrowy - 15.479.821,24 zł; Kowalski Budownictwo sp. z o.o. ze Żnina - 15.955.448,62 zł; Polbud Polak sp. z o.o. z Wyrobków (gm. Mogilno) - 16.774.229,80 zł oraz Firma Usługowo-Handlowa ANNA Anna Białobrzycka z Gniezna - 24.054.503,24 zł.

PONAD 2,3 KILOMETRA ULICY

Przebudowa dotyczy odcinka o długości 2.353 m, biegnącego od przejścia przez tory kolejowe aż do skrętu w lewo w Padniewku, w drogę gruntową z Padniewka do Wyrobków. Czas, jaki będzie miał zwycięzca przetargu na wykonanie inwestycji to okres 16 miesięcy - cała inwestycja może być ukończona gdzieś w połowie 2024 roku.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

15 PNI DO USUNIĘCIA

Kilka tygodni temu przy ul. Padniewskiej zostało wyciętych 11 drzew - 10 lip i 1 świerk. Wykonawca przebudowy ulicy będzie musiał dodatkowo usunąć 11 pni pozostałych w ziemi oraz 4 stare pnie. Dokona również wycinki krzewów.

PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH

Jedną z najważniejszych zmian po przebudowie ul. Padniewskiej będzie likwidacja przejścia dla pieszych, które obecnie znajduje się na wprost słupa ogłoszeniowego, na przeciwko wejścia na teren Twojego Marketu. To przejście było dość niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza po zmroku przy padającym deszczu było mało widoczne, niedoświetlone. O konieczności poprawy bezpieczeństwa na przejściu mówił na sesji radny Przemysław Majcherkiewicz. Ostatecznie projektanci w ogóle nie przewidzieli przejścia w tym miejscu.

To przejście zostanie nieco przesunięte patrząc z kierunku Mogilna za wjazd w ul. Przemysłową. Tam także w wyniku przebudowy ul. Padniewskiej zostanie zlokalizowana wysepka. Taka sama, jak dwie wysepki zlokalizowane już w tej chwili na wjeździe w ul. Przemysłową.

W sumie w części miejskiej modernizowanej ulicy znajdzie się 6 przejść dla pieszych, patrząc z kierunku Mogilna: między ul. Magazynową a ul. Kilińskiego, za ul. Przemysłową, przed ul. Kausa i ul. Ustronie, przed wjazdem na teren Powiatowego Urzędu Pracy, za ul. Piastowską oraz przed wjazdem na teren Pomimexu.

ŚCIEŻKA ROWEROWA I PIESZO-ROWEROWA

Zupełną nowością będzie ścieżka pieszo-rowerowa, jaka powstanie wzdłuż ul. Padniewskiej, na całej długości 2.353 m jej przebudowy.

* Jadąc od strony pieszego przejścia przez tory kolejowe, pierwszy odcinek ścieżki rowerowej powstanie po prawej stronie ul. Padniewskiej. Będzie to krótki odcinek, który za skrętem w ul. Magazynową przejdzie przez jezdnię na lewą stronę ul. Padniewskiej.

* Od tego momentu będzie to ścieżka pieszo-rowerowa i pobiegnie obecnie istniejącym chodnikiem wzdłuż marketu do ul. Przemysłowej.

* Od ul. Przemysłowej lewą stroną ul. Padniewskiej pobiegnie ciąg pieszo-rowerowy, aż do ul. Obrońców Mogilna, po drodze mijając ul. Ustronie i wjazd do Powiatowego Urzędu Pracy. By zmieścić tutaj ścieżkę rowerową, na tym odcinku ulicy kilka tygodni temu ściętych zostało 11 drzew - 10 lip i 1 świerk.

* Następnie będzie ścieżka pieszo-rowerowa pobiegnie za rowem, między drzewami a ogrodzeniem wzdłuż bloków POM-owskich, na wysokości sklepu spożywczego przejdzie w leżące obok siebie chodnik i osobno ścieżkę rowerową, a dalej od wjazdu na teren Pomimexu aż do wysokości sklepu Majster będzie to znowu ciąg pieszo-rowerowy.

* Na wysokości Majstra, za ul. Dębową ścieżka rowerowa przejdzie przez jezdnię na prawą stronę ul. Padniewskiej i do samego Padniewka ścieżka pieszo-rowerowa powstanie w ramach już istniejącego szerokiego chodnika.

Marek Holak, 24 I 2023

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.