Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Radny Paweł Glanc (drugi z prawej) uważa, że spółka komunalna powinna sama podołać odśnieżaniu dróg gminnych fot. Paweł Lachowicz

Radny Paweł Glanc z Rzeszyna pytał prezesa spółki komunalnej z Jezior Wielkich Macieja Szeląga, czy spółka ma podpisaną umowę z jakąś firmą na odśnieżanie, czy prace te wykonuje sama.

Podczas połączonych komisji Rady Gminy w Jeziorach Wielkich, 30 stycznia, omawiany był temat odśnieżania dróg na terenie gminy. Radny Paweł Glanc z Rzeszyna pytał prezesa spółki komunalnej z Jezior Wielkich Macieja Szeląga, czy spółka ma podpisaną umowę z jakąś firmą na odśnieżanie, czy prace te wykonuje sama. Okazuje się, że odśnieżaniem na terenie gminy zajmuje się spółka. - Ostatnio była taka potrzeba i panowie z Golejewa nam pomogli – odpowiedział prezes spółki Maciej Szeląg.

Zdaniem radnego Glanca, skoro spółka komunalna ma zakupiony sprzęt służący do odśnieżania, to powinna poradzić sobie sama, a nie wynajmować dodatkowo inny podmiot do wykonania zimowego utrzymania dróg. Zdaniem prezesa Szeląga, radny Glanc miał wcześniej pretensje do niego, że pracownicy spółki nie nadążyli z posypywaniem dróg. - Teraz podjąłem decyzję, żeby to było w miarę szybko zrobione. Chodziło o rejon nadgoplański. Golejewo nam pomogło odśnieżyć, żeby było w miarę szybko. Tym bardziej, że nasz ciągnik jeździł do 22.00 - tłumaczył Maciej Szeląg.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Radny Glanc podkreślał, że jest przedstawicielem mieszkańców i zgłasza zastrzeżenia mieszkańców, bo to oni informują o ewentualnych niedociągnięciach. - Nie mam pretensji, ja tylko zwracam uwagę i od tego jestem, że mam przekazywać to, co mi zgłaszają mieszkańcy. Ciągnik może nawet w nocy jeździć i wtedy zmienia się kierowców, a nie - że niby jesteśmy tak bogaci - że wynajmujemy podwykonawców. Czy jak cały miesiąc będzie padał śnieg, to też będziemy wynajmować kogoś z zewnątrz? To są duże koszty. My mamy sprzęt, kupujemy sprzęt, a wynajmujemy kogoś dodatkowo - Paweł Glanc nie dawał odporu.

Prezes poinformował, że w miarę możliwości sami radzą sobie z odśnieżaniem, jednak, gdy nadejdzie taka potrzeba, to spółka zatrudni dodatkowo podwykonawcę. - Wcześniej z tego co wiem to były zatrudnianie 3, albo nawet 4 firmy prywatne.Staram się nikogo nie wynajmować - podsumował prezes Maciej Szeląg.

Radny Glac zaprzeczył, jakoby wcześniej ZGKiM podpisywał z zewnętrznymi podmiotami umowy na odśnieżanie, poza rodzimą firmą Orkan z Golejewa. Wtedy radna Halina Płachcińska dodała, że również za czasów ZGKiM odśnieżała nieistniejąca już firma Jacka Siwka z Wójcina, która prowadziła usługi zarówno dla powiatu, jak i dla ówczesnego zakładu komunalnego z Jezior Wielkich.

Paweł Lachowicz, 3 II 2023

Na drogach: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na drogach

Więcej: Na drogach

loading...
Więcej: Na drogach

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.