Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Małgorzata Kulpińska nie zastanawiała się i w ubraniu wskoczyła do jeziora, by ratować mężczyznę. W karetce trwa udzielanie pomocy mężczyźnie. fot. Marek Holak

W czwartek 8 lipca, około 18.30 na promenadzie nadjeziornej (ul. Wodna) w Mogilnie, niedaleko ul. Wąskiej dwóch mężczyzn piło na ławce alkohol.

Według świadków zdarzenia, jeden z mężczyzn podszedł do brzegu jeziora, by jak opowiadał nam jego kolega, umyć ręce. W tym momencie miał przechylić się do przodu i wpadł do jeziora. Zaczął się topić. Niedaleko przebywała znana mogileńska wędkarka Małgorzata Kulpińska, która nie zastanawiając się ani chwili wskoczyła w ubraniu do wody, ratując topiącego się.

 

W akcji ratowniczej brała także udział mogileńska jednostka JRG fot. Marek Holak

 

Wyciągnęła go na brzeg i rozpoczęła reanimację, którą kontynuowała do przyjazdu służb ratowniczych (JRG Mogilno, Zespołu Ratownictwa Medycznego i policji). Potem reanimację kontynuowali już w karetce pogotowia ratownicy medyczni. Po pół godzinie mężczyzna na sygnale został odwieziony do szpitala.

Marek Holak, 8 VII 2021

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.