fot. arch. KPP Mogilno

Mogileńscy policjanci po kolejny przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znacznie wyższe kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

REKLAMA

W piątek 13 maja policjanci mogileńskiej drogówki ukarali 23-letniego kierowcę mercedesa, który na ulicy Rynek w Mogilnie wyprzedzał inny pojazd przed przejściem dla pieszych na wysokości budynku, gdzie znajduje się MGOPS. Całą niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia tego roku taryfikatorem, na mężczyznę nałożono mandat karnym w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Jak informuje rzecznik policji st.asp Tomasz Bartecki: "Przypominamy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście. Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego".

Marek Holak, 17 V 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.