Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci wprowadzają zakutego w kajdanki kierowcę kradzionego kampera do budynku Komisariatu Policji w Strzelnie   fot. Paweł Lachowicz

Usłyszał w mogileńskiej prokuraturze zarzut paserstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Decyzją mogileńskiego sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Jak informuje rzecznik prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki, we wtorek 7 czerwca około 11.00 policjant służby kryminalnej zajmujący się przestępczością samochodową uzyskał informację, że w tym czasie przez powiat mogileński może przejeżdżać kamper marki fiat ducato, który kilka godzin wcześniej, o 2.00 w nocy, został skradziony na terenie Berlina. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił wszystkie patrole pełniące służbę w terenie. Kilka minut później wskazany pojazd został zauważony przez policjantów na ulicy Kolejowej, która jest częścią drogi krajowej 15/25 w Strzelnie. Siedzący za kierownicą mężczyzna widząc i słysząc wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania zignorował je i zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę.

REKLAMA

Kierowca kampera podróżował na polskich tablicach rejestracyjnych o symbolu WD, czyli Warszawa Bielany. Z naszych informacji wynika, że w pościgu za kamperem uczestniczyły dwie jednostki policji z KPP w Mogilnie. W Strzelnie do akcji włączyli się policjanci z KP w Strzelnie, którzy zajechali drogę kamperowi. Co ciekawe, tablica rejestracyjna oraz przednia szyba samochodu nie posiadały zgodnie z wymogami prawa znaczków hologramowych, co mogło wskazywać, że pojazd był kradziony, bądź pochodził z kradzieży.

W tej sytuacji policja zatrzymała kierowcę. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i jednym z radiowozów przewieziony na strzeleński Komisariat Policji. Natomiast kamper odprowadzony został na policyjny parking.

Zatrzymanym okazał się 39-letni mieszkniec Warszawy. Jak się okazało, powodem jego zachowania był fakt, że jechał kamperem skradzionym zaledwie 9 godzin wcześniej z terenu Niemiec.Policjanci podczas sprawdzenia w systemach informatycznych potwierdzili, że pojazd ten figurował jako skradziony. Wartość odzyskanego przez mundurowych auta to 90.000 euro.

 

 

 

39-latek w Prokuraturze Rejonowej w Mogilnie usłyszał zarzut paserstwa i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wczoraj, w środę 9 czerwca decyzją Sądu Rejonowego w Mogilnie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paweł Lachowicz, 10 VI 2022

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.