Samochód rover po zderzeniu wylądował w rowie   fot. Roman Wolek

Za spowodowanie kolizji, kierowca rovera ukarany został przez policję mandatem w wysokości 1.500 złotych.

REKLAMA

We wtorek, 28 czerwca około 10.55 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Zieleniu (gm. Trzemeszno). Z ustaleń policji wynika, że 55-letni mieszkaniec gm. Trzemeszno kierujący samochodem marki "rover", jadąc od strony Trzemżala w kierunku Trzemeszna na prostym odcinku jezdni nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem "volkswagen touran", którym kierował 66-letni mieszkaniec Trzemeszna. Doszło do uszkodzenia obydwu pojazdów. "Rover" znalazł się w rowie. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Kierowca "rovera" przewieziony został do szpitala w Gnieźnie. Tłumaczył policjantom, że wykonał manewr skrętu na przeciwległy pas ruchu, aby ominąć wyrwę w jezdni. Za spowodowanie kolizji, kierowca "rovera" ukarany został przez policję mandatem w wysokości 1.500 zł.

 

Po kolizji volkswagen miał widoczne uszkodzenia w miejscu zderzenia fot. Roman Wolek

 

W akcji oprócz policji i załogi karetki pogotowia udział brali strażacy PSP Gniezno oraz OSP Trzemeszno i Trzemżal.

Roman Wolek 28 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.