Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Za chwilę 78-latek zostanie odwieziony do szpitala   fot. Paweł Lachowivcz

We wtorek 2 sierpnia na plaży głównej w Przyjezierzu zasłabł starszy mężczyzna.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 sierpnia około 20.00. Ponad 78-letni mężczyzna z Krzyża Wielkopolskiego, który przebywa na terenie ośrodka wypoczynkowego na wakacjach z wnukami, zasłabł spacerując w wodzie po brzegu jeziora. Pomocy mężczyźnie udzieliła trójka młodych plażowiczów (dwie dziewczyny i chłopak). W tym czasie inny mężczyzna zaalarmował służby ratownicze dzwoniąc pod numer 112. Jednocześnie pierwszej pomocy udzielał poszkodowanemu ratownik wodny, który przebywał w tym czasie jeszcze przy jeziorańskiej woprówce.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Dzięki ich szybkiej reakcji i przeprowadzonej skutecznie reanimacji udało się ocucić starszego pana. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął akcję ratowniczą oraz strażacy z okolicznych OSP. Chociaż kąpielisko w Przyjezierzu jest wpisane na oficjalną listę kąpielisk i jest kąpieliskiem strzeżonym przez ratowników, to o tej godzinie, o której doszło do zdarzenia ratownicy byli już po służbie. Kąpielisko strzeżone jest bowiem codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Przypomnijmy, że kąpieliska strzegą ratownicy z firmy Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. z Poznania. Firma ta wygrała przetarg na kompleksową obsługę kąpieliska. Ratownicy mają zagwarantowany nocleg w woprówce znajdującej się na plaży. W związku z tym po skończonej służbie kręcili się jeszcze na terenie kąpieliska.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Pomimo faktu, że byli już po służbie, gdy tylko zobaczyli, że plażowicze wyciągają człowieka z wody chwycili za apteczkę i natychmiast podbiegli do nieprzytomnego mężczyzny i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że przyczyną wypadku był udar, którego doznał 78-latek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już wcześniej mężczyzna przebył udar mózgu. Po zaopatrzeniu przez zespół ratowników medycznych mężczyznę przewieziono karetką do szpitala.

Paweł Lachowicz, 2 VIII 2022

Reklama na stronie

Na sygnale: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Na sygnale

Więcej: Na sygnale

loading...
Więcej: Na sygnale

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.